11. března 2018
Je to ten nejpřirozenější pohyb. Běhat umíme už od malička. Jenže ve škole nám mnohdy tak znepříjemnili a my si řekli: Už nikdy více! Proč tedy vůbec znovu začínat?

1. Nebude vás to stát téměř nic

Na rozdíl od jiných sportů, kde platíte neustále vstupy nebo si musíte dokupovat výbavu, tady vám stačí kvalitní běžecké boty, ponožky, legíny, tričko a bunda. Pak už neplatíte nic. Samozřejmě je jasné, že my ženy toho potřebujeme trošku víc – v různých designech a barvách, takže je to vlastně relativní.

2. Nejste vázáni časem, ani místem

Běhat se dá kdykoliv a kdekoliv. Když se rozhodnete, tak jdete. Ráno, v poledne i v noci s čelovkou, na dovolené, u domu i na služební cestě. Navíc díky běhání poznáte nová, zajímavá místa.

3. Zkrásníte

Běháním si skvěle zpevníte postavu, a taky můžete ztratit i nějaká ta kila. Pokud chcete u běhu hubnout, jsou důležité zejména pomalé běhy. Ze začátku se nebojte ani běh střídat s chůzí. Uvidíte, že po tréninku získáte i krásnou, zdravou barvu ve tvářích – takový odstín tvářenky prostě nikde neseženete!

4. Budete mít lepší náladu

Když doběhnete, bude mít pusu od ucha k uchu. Tento sport totiž skvěle vyplavuje z těla endorfiny – tedy hormony dobré nálady. Všechny problémy a starosti najednou mizí, běh je totiž gumuje, jako tužku na papíře.

5. Získáte nové přátele

Běžci jsou komunita. Když se míjí, tak se zdraví – ahoj! Máte najednou společného koníčka, takže je o čem se bavit. Existují i zajímavé běžecké skupiny, kde najdete plno nových nových kamarádů, stejného ražení. A co víc, běžci jsou vždy v pohodě.