29. srpna 2018
Jóga nabírá v poslední době čím dál víc na popularitě. Ještě jste jí nepřišla na chuť? Poradíme, jak si k józe najít cestu...

Jóga se neustále posouvá a vzniká v mnoha variantách – jóga na vodě, v houpacích sítích, power jóga, hot jóga, klasická jóga – takže si každý přijde na své. Dnes již každé studio nabízí první lekci zdarma, tak s chutí do toho, vyzkoušejte více lekcí a najděte si tu svou. Poradíme vám 5 nejzásadnějších důvodů, proč cvičit jógu.

1) Zbavíte se stresu

V dnešní uspěchané době, kdy jsou na nás kladeny přemrštěné nároky, které nás mnohdy tlačí, kam nechceme, podléháme mnohem rychleji stresu. Ten je dlouhodobě velmi nezdravý. Jóga je vhodným pomocníkem, jak dostat tělo a mysl do klidu a harmonie. Pravidelné chvíle relaxace a uvolnění mysli se díky cvičení jógy brzy stanou nedílnou součástí vašeho života.

2) Uvolněte svá záda a ulevte si od bolesti

Mnoho z nás během dne často sedí nebo vykonává jednostranný pohyb – z toho velice často vznikají bolesti zad, kloubů a svalů. Jóga perfektně protáhne všechny svaly na těle. Díky tomu budete dlouhodobě předcházet problémům se zády a jiným bolestem.

Embed from Getty Images

3) Hubené a krásně pevné tělo

Ačkoliv se zdá, že jóga je pomalá a mírná, zdání klame. Je to poměrně náročné cvičení, které důkladně protáhne a zpěvní celé tělo. Postupně se vám zvyšuje fyzická kondice a hubnete, což také souvisí s klidnou a spokojenou myslí. Věnujte se józe často a pečlivě a brzy sami uvidíte, jak se dostaví výsledky. Odměnou vám bude krásně vyrýsované, zdravé a pevné tělo.

Čtěte také: AERO JÓGA: NOHAMA NAD ZEMÍ

4) Odpočívejte, relaxujte, najděte cestu k sobě

Základním stavebním kamenem jógy je dech, díky správnému dýchacímu návyku si můžete dopřát chvilku klidu a relaxace kdykoliv během dne. Když vnímáme svůj dech, jsme přítomní, žijeme tady a teď a vnímáme kvalitu našeho života, který se rázem stává radostnější a pestřejší. V józe se často používá tvrzení: „Tam, kde je dech, je i život.“

Embed from Getty Images

5) Zdravé tělo a zdravý duch – cesta k omlazení

Ne nadarmo se říká, že je nám právě tolik, na kolik se cítíme. Když sečteme všechny body uvedené výš, vyjde nám harmonický život, vitální tělo a klidná duše. Cítíme se skvěle, žijeme plnohodnotně a zdravě. To vše se nám vyplatí hlavně ve staří, kdy nám tělo a duše vrátí péči, kterou jsme mu věnovali.