26. ledna 2018
Kam jinam se vydat třeba na prodloužený víkend plný nákupů a památek, než do Londýna? Poradíme vám, proč tam vyrazit a jak si naplno užít výlet do metropole nad Temží!

Nákupy

No dobře, možná bychom měli začít spíš památkami, ale když ty nákupy v Londýně jsou prostě skvělé. Pokud toužíte po britské klasice, zajděte třeba do obchodu Marks & Spencer, největší je na známé nákupní ulici Oxford Street. Téměř naproti najdete ráj levných nákupů – Primark. V tomhle případě doporučujeme obrnit se opravdu silnou dávkou trpělivosti.

Chcete navštívit i další klasické britské obchodní domy? Tady je jejich seznam – John Lewis, Selfridges, Liberty of London a snad nejslavnější Harrods (kam vás nebudou chtít pustit s batohem na zádech). Bez nadsázky byste mohly jeden celý den strávit jejich obchůzkami, a stejně byste je všechny nestihl.

Embed from Getty Images

Pokud je váš rozpočet trochu větší, zabrouzdejte třeba do Regent Street nebo Bond street, kde najdete luxusnější značky i místní designéry. Jejich rájem je ale spíš klidnější část Covent Garden a oblast Seven Dials. Tady je nejznámější obchodní ulicí Neal Street. Vyzkoušet můžete i tradiční trh Covent Garden.

Jestliže jste jako my milovnice knížek, nesmíte na svých toulkách Londýnem vynechat nádherné a rozsáhlé knihkupectví Waterstones na Piccadilly. Pozor, vyhraďte si dostatek času. Máte rády film Nothing Hill a vždycky jste chtěly navštívit knihkupectví, které provozuje roztomilý hrdina v podání Hugha Granta? Nehledejte ho na hlavní třídě Portobello Road, kde se každou sobotu koná nepřekonatelný trh, ale v malé boční uličce Blenheim Crescent. Není to ten opravdový filmový obchod, ale pravý The Nothing Hill Bookshop, kterým se tvůrci filmu inspirovali.

Chcete ochutnat dobroty, které už po desetiletí kupuje i britská královská rodina? Pak musíte zavítat do čtyřpatrového nebe na ulici Piccadilly – obchodního domu proslaveného hlavně čajem – Fortnum & Mason.

Pokud nákupům nechcete věnovat příliš času, ale zároveň byste chtěla oběhnout víc obchodů, zajeďte do jednoho z největších obchoďáků v Anglii – do Westfieldu. Dostanete se tam jednoduše metrem, například do stanice Wood Lane.