16. listopadu 2016
Máme své oblíbené každodenní rituály, o nichž si myslíme, že nám prospívají. Které skutečně fungují, a kterými si naopak škodíme?

Každé ráno se sprchuji studenou vodou!

Je to k něčemu? Co na to odborník?

"Otužování posiluje imunitu, zlepšuje prokrvení orgánů, přispívá ke snížení krevního tlaku. Příznivé účinky lze ­očekávat zhruba po měsíci. Je však třeba otužovat se ­skutečně denně! Pokud několik dní vynecháte, pozitivní efekt se rychle začne ztrácet. S otužováním začínejte ­postupně – zpočátku se sprchujte 1 až 2 minuty vlažnou vodou, po několika dnech postupně ubírejte teplotu vody a sprchujte se déle, maximálně však 5 minut," říká Irena Sobotková, praktická lékařka z Lékařského domu Praha 7.

Jíme chia semínka, běháme, i když nás to nebaví, pijeme ajurvédský čaj. Prospíváme si tím? Jak se nám za to naše tělo odmění?

Mnohem víc tipů pro zdravím najdete v aktuálním vydání časopisu Žena a život, které vychází právě dnes. I s vánoční přílohou Chuťovka ho koupíte za 32 Kč.

A pokud máte taky svůj osvědčený tip pro zdraví, poraďte ho ostatním čtenářkám na Facebooku Ženy a život. Tři nejzajímavější příspěvky odměníme dárkovým balením kapslí pro zlepšení vzhledu vlasů Revitalon Forte s luxusním náramkem se zirkony.