1. listopadu 2016
Sagvan Tofi se vrátil do světa showbyznysu v plné parádě. Jeho hvězda po Kamarádovi do deště zhasla jak svíčka, ale když zprodukoval muzikál Děti ráje a odvezl ho do Brna, jeho jméno se začalo skloňovat v každém divadle.

V moravské metropoli jsou představení vyprodaná a končí aplausem ve stoje. „Šel jsem hlavou proti zdi, všichni si mysleli, že jsem blázen,“ vzpomíná dnes s úsměvem Sagvan Tofi, který se proto rozhodl do Boby centra přivézt další dva muzikály.

„Po úspěchu Dětí ráje jsem se domluvil s producentem divadla Broadway Oldou Lichtenbergem, že bych moravákům rád přivezl další muzikály a on nadšeně souhlasil. Navíc to jsou pecky, které mají v Praze úspěch a stále se hrají,“ naznačuje herec a producent s tím že trhák loňského roku Mýdlový princ a Angelika bude pro moravské publikum pozdvižením.

„Moraváci to ocení, jsou tam lidé, kteří mají muzikály rádi, ale Praha je pro ně daleko. A velké hvězdy jako je Martin Dejdar, Jitka Schneiderová, Pepa Vojtek a další nadšeně souhlasili. Spousta herců navíc pochází z Moravy, takže jsou rádi, že tam jedou hrát a těší se na to,“ svěřil Tofi s tím, že v Boby centru je o ně navíc královsky postaráno. „Dělá mi jim pomyšlení, hezky se o ně staráme,“ směje se Sagvan, který společně s Oldou Lichtenbergem uspořádal „stmelovací“ mejdan pro herce obou muzikálů, který se odehrál v pražském baru Chillin.

„Jsme jedna parta, herci, co se mají rádi a kromě na jevišti se rádi potkají i u sklenky dobrého vína, takže mejdan byl skvělej,“ potvrdil Tofi a dodal: „Jsem první, kdo tohle udělal a jsem na to pyšnej. Lidi jsou strašně vděčný, že za nimi hvězdy přijedou.“

Moraváci se na Mýdlového prince a Angeliku mohou těšit už na začátku příštího roku.