8. listopadu 2016
Na probíhajícím Czech Design Weeku byl představen unikátní Schweppes The Bar, na jehož vzniku se podílela pětice talentovaných lidí.

 Architekt Juraj Calaj, výtvarnice Lena Brauner, light designer Petr Puffler aka Světlonoš, komiksový výtvarník Jonáš Ledecký a barman roku 2015 Milan Zaleš.

Vyjádřit svůj obdiv a podporu k mladým designérům přišlo hned několik známých osobností. Zpěvák David Kraus, fanoušek Jonáše Ledeckého, je z projektu nadšený.

„Myslím, že jde o to, jakou člověk tím designem vytvoří výjimečnost. Dneska je taková doba a já jsem za tu dobu rád. Lidi si kupujou věci podle toho, jestli se jim ta věc líbí, a není pro ně až tak důležitý, jestli je například v tom počítači nejrychlejší procesor, ale jak to na ně působí harmonicky. Design, tvary. Můj bar by třeba nesměl mít žádné ostré hrany. Mám rád oblé tvary, útulné věci a i opotřebované věci. Tenké kovové linie, které má Schweppes The bar, se používali v secesi. Plno moderních věcí čerpá třeba právě z té secese, která tu byla před sto lety. Líbí se mi propojení moderního umění a retra. A myslím, že důležitý u všech designových věcí je, aby nebyly překombinované.“ říká David Kraus. „Já jsem velký fanda Jonáše a myslím, že by měl jet ven a kreslit svoje komiksy venku. Tady pro něj nikdy nebude tak úrodná půda jako třeba v Americe. Teď jak udělal komiks s Karlem IV. mi vyrazilo dech. Je to krásná práce.“ chválí komiksového výtvarníka Jonáše Ledeckého David Kraus.

Zalíbení v designu našla i jedna z našich nejznámějších čelistek Terezie Kovalová, inspiraci hledá v přírodě a má slabost pro nealko drinky.

„Často do baru nechodím, moc nepiju alkohol, ale když se vydám do baru, chci, aby to pro mě byl zážitek. Třeba když se bavím s barmanem, neřeknu mu nápoj, jaký bych chtěla, ale bavím se o chutích, o tom jakou mám náladu a nechám se něčím překvapit. Rozhodně vítám nabídku zajímavých nealkoholických drinků. Oceňuju, když se ocitnu v baru, kde je široká nabídka i pro alkohol nepijící lidi.“ prozradila Terezie na představení baru Schweppes The Bar.

„Čas od času chodím s kamarádkami do baru. Máme pár oblíbených míst. Mám ráda, když si člověk dá drink a může si vychutnat jeho chutě a třeba se o nich i pobavit ve stylu, že tady cítí odér z jehličí a tady je to pokapané borůvkovým sirupem například, ale nesmí se to přehánět.“ směje se půvabná herečka Ester Geislerová. „Naše babička, když byla ještě naživu, nám jako dětem dělala drink a říkala tomu elixír mládí nebo superelixír, a právě mi ho připomněl Schweppes Coffee & Tonic, který se tu podává jako welcome drink.“ vzpomíná Ester.

Mezi dalšími hosty, kteří přišli vzdát holt designu, byla moderátorka Monika Leová, modelka Veronika Kašáková nebo zpěvačka Marta Jandová. Marta Jandová se společně s holkami a Davidem Krausem vrhli za bar, kde se doslova vyřádili. Za asistence profesionálních barmanů připravili několik alkoholických i nealkoholických drinků, kreativitě se však meze nekladli. Marta si pak v závěru udělala drink pouze z jahod, nechyběl však ale ani společný drink s Davidem Krausem, který pro ně připravila. Marta Jandová se ráda směje a všude kam přijde, šíří veselou náladu. S Davidem si užili legraci.

Modelka Veronika Kašáková, která nedávno představila světu svůj první charitativní kalendář, dorazila na akci se svou kamarádkou. Monika Leová se neodtrhla od svého přítele Martina, se kterým tvoří jeden z nejkrásnějších párů českého showbyznysu.

A kdo je pro Jonáše Ledeckého, jednoho z pětice tvůrců baru Schweppes The Bar, hrdina? Host nebo barman? „Určitě Bar-man.“

Mobilní bar bude k vidění na řadě dalších akcí, s jeho netradičním konceptem a lahodnými drinky se určitě ještě setkáte.