8. listopadu 2016
Zařizujete si ložnici? Pak bystě měla vědět, jaké jsou trendy pro rok 2017!

Pokud v domácnosti existuje místnost, která odráží osobní styl, vkus a smysl pro pohodlí, je to ložnice.

Nevíte si se zařizováním sama rady? Nechte se inspirovat trendy pro rok 2017.

Jaké to jsou?

1. Přírodní textury a motivy

S materiály, jako je dřevo, len, bavlna, samet nebo kůže – a zvlášť v kombinaci – působí ložnice zdravěji a estetičtěji.

2. Skandinávská jednoduchost

Čisté linie, jednoduchý design, geometrické tvary a jemný vzhled, ať už se jedná o rám postele, noční stolky nebo doplňky.

3. Přiznané dřevo

Ideálním materiálem do ložnice je dřevo či dřevotřísková deska v dezénu dřeva s výraznou strukturou. Pokud má vaše ložnice menší rozlohu, dřevo použijte spíše pro méně rozsáhlé plochy, například postel nebo noční stolek.

4. Tyrkysová – barva sezóny

Vnáší do místnosti klid a svěžest, ale moc to s ní nepřehánějte – měla by pokrývat jen drobnější plochy. Ladí také s odstíny šedé, bílé a béžové, nenápadně ji lze kombinovat i se žlutými či limetkovými tóny.

5. Stylové tapety

Odvážnější z vás mohou zvolit tapety, které zobrazují scenérie, vzory nebo zajímavé pohledy. Pokud preferujete zdrženlivější design, vybírejte si z jemnějších tónovaných barev či decentních vzorů.

6. Návrat koberců

Volte koberce s harmonickými vzory, spíše v moderní tmavé tonalitě barev. Chybu neuděláte ani s čistě bílým či béžovým kobercem s hrubší texturou, která dokreslí skandinávský styl zařízení pokoje.

7. Multifunkční uplatnění ložnice

Ložnice v roce 2017 nemusí být nutně jen místem pro odpočinek. Může být například kombinací s plnohodnotnou domácí kanceláří.

A jak by mohl vypadat trendy zařízený dětský pokoj? Třeba takhle!