26. října 2016
Máte své osvědčené recepty, po kterých ráno sáhnete, když si večer předtím dáte o skleničku vína (či dvě) víc? Nabízíme ještě jeden tip.

Proti kocovině vám pomůže i med. Ovocný cukr, který je v něm obsažený, brání v odvodění, které nám po požití alkoholu způsobuje právě tu nesnesitelnou bolest hlavy. Nejlepší je dát si čaj a každý šálek ochutit jednou velkou lžící medu.

Med jako zázrak

Med má ale i další zázračné účinky. Používá se, ač to možná zní poněkud překvapivě, i k čištění zubů. Kdo si chce řádně vybělit zuby, neměl by se bránit konzumaci medu. Právě naopak. Obsažené enzymy a peroxid vodíku, které vznikají při odbourávání hroznového cukru, brání podle novozélandských vědců v tvorbě plaku na zubní sklovině. Čištění zubů kartáčkem ale neodpadá, protože obsažený cukr zároveň podněcuje tvorbu zubního kazu.

Embed from Getty Images

 

Jak ho skladovat?

Díky tomu, že med obsahuje jen minimální množství vody a naopak veliké množství cukru, je jeho trvanlivost v podstatě neomezená. Ovšem pod jednou podmínkou – když je v dobře uzavřené sklenici. Jinak natáhne vlhkost ze vzduchu nebo pojme pachy z okolního prostředí – ve špajzu například zápach sýru, brambor a dalších skladovaných potravin.