12. října 2016
Taky nemáte při pohledu z okna chuť ani vstát z postele, natož někam vyrazit? A dokonce se snad ještě se z nového dne radovat? Máme pro vás tip, jak zahnat blbou náladu.

Už jste slyšela o Bachových květových esencích? Jde o výluhy z květů léčivých rostlin konzervované v bio koňaku, které mají až magickou moc. Pomáhají nalézt rovnováhu a zvládnout i krizové a zátěžové období.

V rozkolísaném podzimním období vás nejlépe „nakopne“ kombinovaná esence Deprese, která pomáhá při pocitech skleslosti, mrzutosti, sklíčenosti a zbavuje deprese jako takové. Seženete ji například v lékárnách.

„Někoho však k depresi vede nedostatek sebedůvěry, jiného strach nebo špatná rozhodnost. V těchto případech je vhodné volit esenci, která řeší konkrétní problém a pomáhá odstranit příčinu, na jejímž základě sklíčenost až deprese vzniká. Například esence Sebedůvěra vám pomůže, jste-li plaší, stydliví nebo opatrní. Esenci Strach by zase měli vyzkoušet všichni, kdo se potýkají s úzkostí, hrůzou nebo obavami z budoucnosti,“ vysvětluje Romana Kotěrová, terapeutka Bachovy terapie. Při užívání esencí se nemusíte obávat jakéhokoli předávkování, každopádně je vhodné užívat 4 kapky 4x denně, které si nakapete buď do nápoje, nebo přímo do úst. Během dne se můžete podpořit i roll-onem na stres, který vám také pomůže ve stresových situacích.