30. září 2016
Celý svět 1. 10 slaví mezinárodní den kávy. Kávová kultura je i v české republice na vzestupu, nejoblíbenější káva je u nás cappucino. 

Druhé stojí espresso, kterému chybně říkáme piccolo. Návštěvu můžete ke kávě překvapit třeba přiloženou sladkou tartaletkou.

Capuccino a presso vedou u nás i u Slováků

Co se kávové kultury týká, Češi i Slováci blíž jižní kultuře porcelánových hrníčků, než stylu velkých amerických káv do kelímku. „V České i Slovenské republice je nejoblíbenější cappucino, které má bohatou mléčnou pěnu a je tak určeno k opravdovému vychutnávání,“ uvádí Zuzana Svobodová, PR manažerka McDonald´s pro Českou a Slovenskou republiku a dodává: „Druhé si stojí espresso“.

Pokud připravujete kávu návštěvě, servírujte ji do porcelánových hrníčků a přiložte sušenku, nebo třeba tartaletku. Tento křehký košíček, vonící po mandlích, můžete připravit i sami.

TARTALETKY S ČOKOLÁDOU A PISTÁCIEMI 

Suroviny na těsto (na 8 ks):

– 1 hrnek mandlí
– 1 hrnek hladké mouky
– 1/2 hrnku kakaa
– 2 lžíce medu
– 2 lžičky mleté skořice
– 4 lžíce kokosového oleje
– 1 lžíce nastrouhané pomerančové kůry
– 4 lžíce vody

náplň:
– 200 g hořké čokolády
– 3/4 hrnku smetany ke šlehání
– pistácie

Postup: Do food processoru nebo mixéru nasypte všechny suroviny na těsto a nechte je rozmixovat na hladkou hmotu. Pokud by bylo těsto moc drobivé, přidejte ještě trochu vody. Hotové těsto vtlačte pomocí rukou do formiček na tartaletky a dno propíchejte na několika místech vidličkou. Takto připravené tartaletky pečte v troubě vyhřáté na 180 stupňů cca 15 minut. Upečené tartaletky nechte vychladnout a připravte si náplň. Smetanu vlijte do hrnce, přidejte na kostičky nalámanou čokoládu, stáhněte plamen a za stálého míchání metličkou vyšlehejte hladký krém. Vychladlé tartaletky vyklopte z formiček a naplňte je krémem. Vršek tartaletek posypte nasekanými pistáciemi a nechte je na hodinu ztuhnout v lednici. 

Recept připravila bloggerka Šůša, její práci můžete vidět na blog.kitchenaid.cz