23. srpna 2016
Běhání není tak jednoduché. Má svá pravidla a rozhodně není pro každého. 

1. Nic se nesmí přehánět

Hlavně nepřepálit začátek. Netlačte na sebe příliš, když si při prvním běhu nastavíte příliš vysokou laťku, může se stát, že se po běhání nebudete cítit skvěle, spíš naopak. A to by vás mohlo od dalšího běhu odradit. Zpočátku střídejte běh s rychlou chůzí a snažte se dýchat přirozeně. Postupně zkracujte „chodící“ části a přejděte k plynulému běhu.

2. Správný čas

Nejvíc energie byste měla mít ráno, ale každý jsme jiný. Ideálně vyzkoušejte různé časy. Jednou jděte ráno, jednou zkuste hned po práci nebo třeba večer. Sama zjistíte, který čas vám nejvíc vyhovuje a z něj si udělejte rituál.

3. Energie

Na běh potřebujete energii, ale není dobré běhat s plným bříškem. Po hlavním jídle byste měla počkat 2-3 hodiny než se vrhnete do sportování. Po lehčím jídle by měla stačit půl hodina.

4. Zahřejte se

Vaše tělo se potřebuje nejprve zahřát, než ho budete nutit ke sportovním výkonům. Proto si dejte několik minut pomalého běhu pro zahřátí, až pak to můžete rozjet s plnou parádou. Ke konci opět snižujte rychlost a nechte své tělo uklidnit.

5. Protahování

Na to nikdy nezapomínejte. Protahujte svaly před i po běhu.

6. Zábava

Při sportu se vám do vyplavuje endorfin, což má za následek skvělou náladu po každém výkonu. Snižuje se také hladina stresu a krásně se vám vyčistí mysl.