21. června 2016
Jste bez energie, radosti a máte pocit, že se blížíte k ordinaci psychologa? Před tím, než začnete „zobat“ zázračné pilulky se zamyslete, jestli nejste obklopená lidmi, jež vás „vysávají“

Drbny a závistivci

Můžete se s nimi setkat kdekoli. V práci, mezi sousedy, mezi přáteli, v rodině… I když si z nich snažíte nic nedělat, nakonec vás jejich postoj stejně nahlodá a přemýšlíte nad vším, co říkají. Čím více se nad tím budete zamýšlet, tím se budete víc vnitřně trápit. Váš život, úspěchy, emoce, štěstí, zdraví a mnoho další věcí je pouze vaše. Zkuste závistivce a pomlouvače ignorovat. Žijete přece svůj život a nemusíte nikomu nic dokazovat.

Zakomplexovaní šéfové

Nejhorší je, když zakomplexovaným je váš nadřízený. Ten si pak často na vás vylévá své nálady.  Šéfové, kteří se na post dostali díky politickým vazbám, známostem nebo intrikám, se cítí být ohroženi každým, kdo jen trošku projevuje větší inteligenci. Potřebují mít nad vším kontrolu a proto se často obklopují nohsledy. Bohužel tento boj nejspíš nevyhrajete a nejlepší bude, když si najdete jiné místo.

Žárlivci

Žárlivost je forma úzkosti, která vzniká z obav před ztrátou lásky partnera. Možná proto se říká, kdo nežárlí, nemiluje. Ale je to spíše naopak. Žárlivost je důsledkem nedostatečné důvěry vůči partnerovi, ale i vůči sobě. Chorobní žárlivci mohou nad sebou ztratit i kontrolu a nejdou pro ránu daleko. Před žárlivcem raději prchejte.

Manipulátoři

Na první pohled se může zdát, že je to milý člověk, ale pozor na něj. Manipulátor vás umí pomalu a nenápadně dostat, kam on chce nebo potřebuje. Když se vzpamatujete, zjistíte, že děláte hromadu věcí, které jste rozhodně dělat nechtěli. Nemusí se jednat o manipulátora pouze ve vztahu partnerském, ale i kamarádském či pracovním. Manipulátory velmi těžko odhalíte, protože vše dělají pod rouškou: „Já to s tebou myslím dobře!“ Když se vám odhalení povede, buďte neústupná a už nikdy nepřistupujte na jeho hru.