16. června 2016
Při snaze o dokonalou postavu jsme schopné jít přes mrtvoly. Máme pro vás přehled nejčastějších chyb, které při sportu děláme. Vyvarujte se jich. 

Na krev

Touha po krásném těle je velmi silná, a tak jsme schopné udělat téměř nemožné, abychom svého snu dosáhly. Cvičíme každý den, zvyšujeme náročnost tréninku a někdy saháme až na samé dno svých sil. Uvědomte si, že odpočinek není o lenosti, ale také o tom, aby se svaly mohly zotavit a růst. Ideálně se věnujte sportu 4x do týdne a střídejte sportovní aktivity. Nemusíte neustále zvedat činky ve fitku, klidně si běžte zaplavat nebo zaběhat.

Pauzy

Pokud se divíte, že se nedostavují výsledky, i když jste zrovna strávila dvě hodiny v tělocvičně, může být chyba i v příliš velkých pauzách mezi sportovními výkony. Při cvičení si povídáte s kamarádkou, zajde k baru na kávičku či pro vodu… V tomto případě je cvičení neefektivní, protože vaše tělo nedosahuje potřebného tempa. Mezi jednotlivými sériemi cviků vám stačí minuta oddech, pak pokračujte. Nenechávejte tělo vychladnout, jinak nebudete spalovat.

Sama sobě rádcem

Když se cvičením teprve začínáte a okoukáte pár cviků z youtube nebo v časopise, je možné, že uděláte hromadu chyb už na začátku. Při cvičení je důležité správně držet hlavu, záda, kolena, postavení nohou… Nejlepší je začít pod dohledem zkušeného trenéra, který vás naučí, jak jednotlivé cviky provádět. Až si budete jistá, že pohyby dokonale ovládáte, začněte klidně cvičit sama.

Jídlo

Jídlo a sport je kapitola sama pro sebe. Ale největší hloupostí, kterou ženy po cvičení dělají, je to, že nejedí nic. Možná doufáte, že bez jídla se rychleji projeví hubnoucí snahy, ale bude to přesně opačně. Tělo po výkonu potřebuje dodat energii. Vynechte nezdravá jídla a dejte si klidně salát, libové maso, ryby, čerstvý sýr, tvaroh a nezapomeňte doplnit tekutiny.