12. června 2016
Snažíte se hubnout a stále nic? Něděláte náhodou stále ty stejné chyby? Vypsali jsme pro vás deset chyb, kterých se většina z nás opakovaně dopouští.

1. Vaše vztahy a podpora rodiny mohou ovlivnit to, jak se dokážete sami motivovat. Dostaňte se z pohovky a udělejte něco pro svou váhu a zdraví. Příliš mnoho lidí upadá do rutiny. V ní velkou roli hraje špatná výživa, špatné návyky a žádné cvičení.

2. Trénovat byste měli s váhami, které jsou upraveny dle vašich požadavků. Není praktické cvičit s lehkými váhami. Těžší váhy lépe budují svalovou hmotu. Formují tělo při středních až vysokých opakováních.

3. Jídlo před spaním by mělo být tabu. Velké NE, když se snažíte zhubnout. Dobrým pravidlem je nejíst nic 2 hodiny předtím, než půjdete do postele. Vypijte sklenici nebo dvě sklenice vody a spěte alespoň 7–8 hodin. Je dokázáno, že dobrý spánek hraje klíčovou roli v úspěšném hubnutí.

4. Snažte se vyhnout jakýmkoli bláznivým nápadům ve stravování. Můžete poslouchat o nových produktech v stravovacím průmyslu, ale ty přicházejí a odcházejí. Dobrá strava je jednoduchá a výživná. Zaměřte se na dobrá jídla a cvičení, zmenšete porce jídel a vynechte sladkosti.

5. Lidé často cvičí se záměrem zhubnout a spalovat kalorie. Nedívají se však na intenzitu svého cvičení. Pokud cvičíte příliš tvrdě, můžete otupit své smysly a hlad. Zároveň myslete na to, že dobrá opakovací cvičení mohou stimulovat vaši chuť k jídlu. A zrychlit metabolismus.