6. června 2016
Nemusí to být velehory nebo divoké řeky, abychom mohli načerpat životadárnou energii. U korutanských jezer, mezi Alpami a Jadranem, je lehkost bytí jako doma.

Sportovní aktivní dovolená spolu s požitkářstvím – tak by se dala jednoduše popsat dovolená u korutanských jezer a v horách.

Ranní plavání v jezeře, snídaně na prosluněné terase a potom projížďka na loďce po Millstätter See, jehož břehy jsou plné poetických zátok. Romantický trek si můžete užít na trase Höhensteig nad Millstätterským jezerem. U horské chaty Alexanderhütte začíná pověstná Cesta lásky – Sentiero dell´Amore: tři příjemné hodiny chůze, sedm útulných zastávek pro piknik a odpočinek. Co je to láska? Co jí dává její sílu? Cesta je plná nepřehlédnutelných granátů, které jsou symbolem touhy.

Dovolenková idyla Vás čeká v korutanském národním parku Weissensee, jedné z alpských perel. Při pohybu po parku můžete využít maximálně ekologické dopravní prostředky – loď na hybridní pohon.

Na voru se dostanete až k úpatí Gailtalerských Alp, kde žijí medvědi, rysové a několik druhů supů. Kolem jezera vede mnoho turistických stezek, cyklotras, traily pro nordic-walking a trasy vhodné pro horská kola. Každý hotel či penzion u jezera má svou vlastní pláž pro hosty. Užijte si léto v plné síle.

Kulinářské putování na Gerliltzen Alpe, zábavná procházka starým městem ve Villachu, putování po stopách horalů kolem Bad Bleibergu a nebo nespočet cyklotras – to vše a mnoho dalšího najdete v nabídce nejen pro držitele „Erlebnis Card“ Regionu Villach – Faaker See – Ossiacher See. Především Ossiacher See a Faaker See nabízejí velmi bohatou nabídku vodních sportů. Přirozené propojení sportovního vyžití a tělesné aktivity s relaxací je právě to, co dělá Korutany tak atraktivní.

Nesmíme zapomenout na Wörthersee. Vodní turistika, která propojuje jezero a okolní krajinu, nabízí nové pohledy: jen z vodní hladiny jsou krásně vidět některé z perel zdejší architektury – vily s úchvatnými zahradami na březích jezera. Jedna z projížděk Vás zavede k útulné pláži s lehátky. Na Pyramidenkogel na Vás čeká nevyšší dřevěná rozhledna na světě s úchvatným výhledem.

Korutanská jezera patří se svou letní teplotou vody až 28° C k nejteplejším jezerům v Rakousku. Vodomilové si přijdou na své například v Nassfeld u Pressegger See. Po slunečné náhorní plošině v Nassfeldu vede stezka sjízdná i s kočárkem, na které nejen na nejmenší návštěvníky čekají fontánky, vodní mlýny, potůčky atd. Dětem se věrnými průvodci stanou komiksoví hrdinové „Fix & Foxi“ a Lupo. Pro odvážlivce a milovníky adrenalinu je připraven let na Flying Fox nebo zábavný park na teplém  Pressegger See a koupání, nejlépe s „+Card PREMIUM“.

Region Klopeiner See na jihu Korutan nabízí až mystický svět hor a krápníkových jeskyní Obir Tropsteinhöhlen. Do prehistorie hor Vás na rodinné exkurzi zavede geopark Karawanken. S průvodcem můžete hledat v korytu Vellachu fosilie. Šnorchlování v Klopeiner See Vám přestaví úchvatný podvodní svět a na hladině jezera při stand-up pádlování si můžete prověřit svou rovnováhu.

V regionu Klopeiner See – jižní Korutany je připraveno více než 912 km cyklotras a tras pro horská kola. Naprosto unikání je nejdelší Flow Country Trail v Evropě na horském masivu Petzen!