31. května 2016
Pro mnoho z nás představuje pečivo nedílnou součást každodenního jídelníčku. Když ale chceme hubnout, nastává dilema.

Sladké pečivo

Začneme tedy s tím, co je při hubnutí nežádoucí Pokud chcete shodit, budete muset vynechat babiččinu bábovku, croissant, koblihy, loupáčky… Tyto prázdné kalorie si prostě nekompromisně zakažte.

Bílá mouka

Pokud je bílé pečivo vaším favoritem, budeme vás muset zklamat, i toho se musíte zříct. Konzumací bílého pečiva dodáváme tělu pouze prázdné kalorie a minimum vlákniny, kterou naše tělo nutně potřebuje.

Celozrnné a žitné pečivo

Celozrnné pečivo musí obsahovat minimálně 80% celozrnných mouk z celkové hmotnosti pečiva. Celozrnné pečivo je mnohem sytější než to bílé a navíc má také nízký glykemický index. Po jeho konzumaci budete mít větší pocit sytosti.

Barva pečiva je často základním faktorem, podle kterého pečivo nakupujeme. Tmavá barva bohužel ale neznamená, že je pečivo celozrnné nebo dokonce žitné. Mnoho obchodníků pečivo dobarvuje ječmenem, karamelem, melasou a jinými barvivy. Vždy je nutné číst složení!

Hlavní prospěch celozrnného a žitného pečiva plyne z vyššího obsahu vlákniny a nižšího glykemického indexu, nikoli však z nižší energetické hodnoty. Nemůžete ho sníst tedy kolik chcete, hlídejte si velikost porce.

Při hubnutí je lepší se pečivu vyhnout úplně, ale pokud si život bez něj nedokážete představit, zkuste vybírat kvalitní celozrnné a žitné kousky. Konzumujte je jen 2-3x do týdne ideálně v dopoledních hodinách.