22. května 2016
Znáte už všechny moresy svého těla nazpaměť? A přesto vás překvapují jeho nečekané reakce? Jaká je tedy pravda?

Znáte všechny rady typu „poslouchej své instinkty“, „řiď se srdcem“ apod. Právě v tomto stylu budeme pokračovat. Poznáte-li dokonale sama sebe – myšleno tentokrát svou tělesnou schránku –, můžete se lehce řídit tím, co sama o sobě říkáte. Není to ani tak složité. Jakmile konečně prozřete a zjistíte, jaký tělesný signál co znamená, ulehčíte sama sobě. Navíc, některé mýty, které se skutečně tradují, jsou zbytečně zavádějící. Nu, posuďte sama.

Vaše teze: Denně stačí vypít osm sklenic vody

Co na to tělo: LEŽ
Není nijak dokázáno, že všichni lidé potřebují vypít stejné množství tekutin – a že vědci už provedli bezpočet zkoumání… Záleží na tom, kolik vážíte, co jíte, jak často sportujete a jak moc se potíte. Tělo vám dává jasná znamení, že je pro něj osm sklenic vody málo bolením hlavy, únavou a celkovou slabostí. Pro vášnivé cvičenky máme jednoduchou rovnici: před začátkem cvičení se zvažte, pijte jako obvykle a až budete mít hotovo, skočte zase na váhu. Jestliže budete vážit méně, znamená to, že nepijete dost tekutin. Za každé ztracené kilo byste měla vypít tři sklenice vody nebo energetického nápoje.

Vaše teze: Jakmile budu příliš hubená, hrozí mi osteoporóza.

Co na to tělo: PRAVDA
Pokud patříte mezi twiggy-ženy a máte málo tělesného tuku, je dost možné, že jsou vaše kosti křehké jako porcelán, a tudíž nic moc nevydrží. Nedostatek tělesného tuku zabraňuje produkci estrogenu, a tím negativně ovlivňuje pevnost kostí. Vyhublé ženy svou muší váhou zkrátka nedokáží kosti zatížit a ty pak nemají možnost se zpevnit.