12. května 2016
Toužíte pyšnit se vypracovaným tělem plážové tygřice, ale fitnesscentra a křik cvičitelů se vám protiví? Nastal čas obalamutit se do lepší kondice!

Ano, samozřejmě že byste měla sportovat, ale proč se nutit do tupého dusání na běhacím pásu, když vás to nudí? Kvůli tomu, že nesnášíte posilovny, ještě nejste odsouzena k dožití s ochablými stehny. Když mazané spalování kalorií a zpevňování svalů začleníte do svého běžného dne, můžete být fit i bez úporné dřiny. A kdybyste se přece jen odhodlala obout tenisky, máme pro vás pár triků, díky kterým pro vás cvičení bude jako rajský sen. Takže – na co čekáte?

Doma

1 Zahoďte dálkový ovladač

Možná se vám nezdá, že by to stálo za řeč, ale když místo přepínání kanálů na dálku osobně povstanete, ručně přeladíte televizi a přitom svižně obejdete pokoj, ročně se vám usadí po těle o dvě kila tuku míň.

2 Proležte reklamní bloky

Victoria Beckham, kudy chodí, všude tvrdí, že za své vyploštěné břicho vděčí dvěma stům leh-sedů denně. Zní to sice strašně, ale pokud si jich uděláte třicet během každého reklamního bloku, budete mít břicho jako přistávací dráhu dřív, než skončí poslední díl Sexu ve městě. Zrovna tak dobré pro televizní přestávky jsou dřepy.

3 Vášnivě uklízejte

Nesnášíte úklid? Když si představíte, že vede ke štíhlým stehnům a vytvarovaným pažím, budete po prachovce sahat s chutí. Za 13 minut luxování nebo 26 minut žehlení běžně spálíte sto kalorií. Čím usilovněji ale něco děláte, tím víc energie vydáte. Hodinka rychlého luxování se tak vyrovná třiceti minutám klusu.

4 Zkuste sex vestoje

Jednak při milování vestoje spálíte víc kalorií (asi 250 za slabou půlhodinku) a jednak tahle erotika prospívá stehnům a břišním svalům víc než klasická poloha.

5 Čekejte v koupelně

Než se vám milostivě napustí vana, tvarujte si tricepsy. Usedněte na kraj vany a zapřete se rukama. Posuňte zadek dopředu a spouštějte se, jako byste si chtěla sednout na podlahu. Desetkrát se takhle spusťte a zase pažemi vzepřete nahoru. Podobně chytrý cvik provádí Sarah Jessica Parker, která si skvostné paže udržuje tréninkem v kuchyni; kdykoliv jde kolem minerálek, neodolá a prostě si zaposiluje.

6 Zeštíhlete stehna v posteli

Než ráno zvednete z lože své velectěné pozadí, pět minut mávejte nohama – kromě štíhlejších končetin získáte tělo nabité energií do nového dne jako bonus. Váš organismus se prokrví a vaše líčka získají okouzlující nachový nádech. Překulte se pozvolna na bok a zvedejte nohu do strany. Udělejte tři série po deseti, chvíli odpočívejte a relaxujte a pak se převalte a zopakujte si totéž s druhou nohou.

7 Nasaďte kartáč

Odtučňovací odborníci tvrdí, že pět minut kartáčování kůže vám prokrví vnitřnosti stejně jako půlhodinový běh. Je to také výborná příležitost k protažení stehen (protažené svaly vypadají štíhlejší). Opřete nohu o kraj vany a po důkladném vykartáčování lýtka a stehna se hluboko předkloňte a snažte se dosáhnout co nejdál.