1. května 2016
Tento tucet jednoduchých dovedností pronikavě zvýší vaši cenu a citelně vám zpříjemní a ulehčí život.

Probudit se přesně, kdy potřebujete

Nemáte po ruce budík a potřebujete vstát na čas? Žádný problém! Spolehněte se na časovač v hlavě. Hodiny v mozku si nařídíte takhle: Dohlédněte, aby do pokoje pronikalo aspoň trochu světlo. Pokud zatemníte úplně, nevzbudíte se. Až si budete lehat, opakujte si, že otevřete oči dejme tomu v sedm. „Procitnu v sedm, procitnu v sedm…“ Zároveň si představte čísla na hodinách a soustřeďte se na sedmičku. Druhý den se proberete kolem sedmé. Alespoň podle expertů na spánek.

Zvládat dva hovory najednou

Tahle technika se vám nejvíc vyplatí ve chvíli, kdy zaslechnete nějaké šťavnaté drby. Můžete se totiž dokonale vyladit na rozhovor, který probíhá vedle vás, aniž přerušíte svoji vlastní diskusi. Mírně se nakloňte k osobě, se kterou právě mluvíte. Bude mít pocit, že jí dychtivě nasloucháte, a vůbec si nevšimne, že jste na chvíli vypnula. Nezapomeňte udržovat oční kontakt a občas pokývat hlavou. A každých třicet sekund proneste něco vágního jako „zajímavé“ nebo „jasně“. Na podobné hlášky se nemusíte soustředit a přitom je snese většina témat.

Osvěžit dech bez kartáčku

Dračí dech zrušíte pomocí vody s bublinkami, kterou několikrát proženete pusou. Pomůže vám vymýt zbytky jídla usazené mezi zuby nebo pod jazykem. Ty totiž většinou zodpovídají za nepříjemný zápach. Nebo schroupejte jablko. Zakusováním do tvrdé dužiny odstraníte plak ze zubů. Některé druhy ovoce a zeleniny navíc obsahují přírodně čisticí kyseliny, které vaše zuby nablýskají skoro tak perfektně jako zubní pasta. Nejvíc jich najdete v petrželi. Zaberou i pomeranče, mrkev, celer, zelí nebo okurky.

Zaháčkovat kabelku

Když se usazujete v restauraci u stolu, většinou řešíte, kam s kabelkou. Mačkáte se s ní na jedné židli, padá vám z opěradla, nemilosrdně ji válíte po zemi. S tím je teď konec. Díky kouzelnému vynálezu. Kapesní věšáček zaháknete o hranu stolu a kabelka vám bezpečně visí přímo u ruky. Navíc háček nádherně vypadá, mívá různé designy!