23. března 2016
Oblasti kolem Machu Picchu, města, jež je na seznamu nových sedmi divů světa sestavených organizací UNESCO, skrývají další tajemství.

Peruánská káva, která zde roste, je považována za jednu z nejlepších na světě. Abyste mohli vyrazit na vzrušující „výlet za chutí“, stačí vyzkoušet sezonní nabídku kávy Starbucks Peru, kterou podáváme v kavárnách jako Origin Espresso a která je zároveň k dostání i jako zrnková káva pro konzumaci doma. Je to vzácná příležitost ochutnat zřídkakdy dostupnou kávu a pocítit sílu inckých království, která z ní sálá.  

Říše chuti

Abychom dosáhli optimální chuti, je potřeba času – a v tomto případě také nadmořskou výšku, ve které se káva pěstuje. Andská káva – tak se peruánská arabica často nazývá – se pěstuje ve výšce 1500 metrů nad mořem. Průzračně čisté prostředí, které bylo kdysi středem Incké říše, je místem, které kávovým zrnům umožní dosáhnout nebývalé kvality. Vysoké horské svahy zaručují unikátní přírodní podmínky pro pěstování: dostatek slunečního svitu, vláhu a úrodnou půdu. Chuť kávy v její nejčistší podobě, uzavřená v balíčku: to je Starbucks Peru. Je to káva, která se vyznačuje lehkou aciditou a jemnou ořechovou příchutí.

Black & White

Toto jaro máte chuť peruánské kávy na dosah ruky ve všech kavárnách Starbucks. Můžete si nejen zakoupit balíček Starbucks Peru (kávu si můžete nechat od baristů umlít podle způsobu přípravy), ale také si objednat svůj oblíbený nápoj od americana po macchiato, který bude připraven z espressa z peruánské arabiky. Její chuť nejlépe vynikne ve Flat White, což je kombinace espressa a horkého plnotučného mléka, které v průběhu ohřívání získá charakteristickou, přirozeně sladkou chuť.

Peru Flat White je dokonale vyvážená kombinace mléka a bohatého dvojitého espressa s jemnými kořeněnými a mandlovými tóny,“ vysvětluje Starbucks Coffee Master Kamila Krejčiříková.  

Pramínek mléka vnořený do tmavé kávy mu dodává karamelově hnědou barvu a celý nápoj je dokončen charakteristickou rozetou. Právě z tohoto způsobu přípravy kávy později vznikla technika malování na mléčnou pěnu, tzv. latte art.