15. února 2016
Dobrá chuť plyne z kvalitních ingrediencí. A ty jsou pro nové polévky Maggi základ!

Poslouží jako rychlá svačina či večeře, hodí se zvlášť ve chvílích, kdy vám povinnosti nedovolí strávit delší čas v kuchyni.

Tohle nejspíš od klasických instantních polévek očekáváte. Co vás ale na nových polévkách Maggi dostane? Že jsou založeny na kvalitních surovinách, bez glutamátu i konzervantů, a tím pádem téměř nepoznáte rozdíl od těch domácích! O kvalitě nové série polévek Maggi se už přesvědčilo 100 žen, které zareagovaly na naši výzvu k testování. Jaké jsou jejich ohlasy?

Mají složení, které se vám líbí

99 % testujících žen nadchlo nové složení rodinných polévek Maggi.

Skvělá chuť, která vás nezklame

98 % potvrzuje, že chuť nových polévek Maggi splnila jejich očekávání.

Jsou tak dobré, že je rády doporučíte!

99 % souhlasilo s tím, že by nové polévky Maggi doporučilo ostatním.

Simona, Sedlčany
Ochutnala: Chřestovou
„Polévka je vážně dobrá, jemná, krémová. Obsahuje opravdové kousky chřestu, a vůbec není třeba ji dochucovat!“

Ivana, Přelouč
Ochutnala: Rajčatovou sladkou
„Polévka je chutná a po přečtení složení se nebojím ji uvařit pro mého syna. Neobsahuje konzervační látky ani glutamany, což mě též přesvědčilo o častějším používání polévek Maggi.“

V čem tkví tajemství jejich úžasné chuti

Jsou založeny na čerstvé zelenině nebo houbách, které se očistí, rozkrájejí a vysuší. Oblíbenou metodou je přitom sušení mrazem, které oproti běžnému sušení dokáže v potravinách uchovat více původní chuti a samozřejmě prodlouží jejich trvanlivost. K základu jsou pak přimíchány bylinky a koření, a to v takovém poměru, aby výsledek chutnal co nejlépe. Polévky navíc splňují náročná nutriční kritéria, a získaly tak pečeť „Vařím z dobrých věcí“.