15. února 2016
Už víme, jak přelstit nežádoucí účinky hormonů. Jídlem!

Ládujete se hormony? Možná se cítíte úplně v pohodě. Ale pokud ne, přejděte na náš speciální jídelníček. Pomůže vám!  Nikdo netvrdí, že když po ránu spolknete antikoncepční pilulku, ihned vám vyskáčou zrůdné křečové žíly, ztuhnou játra a vagina vám obroste mechem a kapradím. Některé ženě prostě dělají tabletky problémy, ale jiné ne. Záleží hlavně na vašich vrozených dispozicích, druhu pilulek a životním stylu.

A už jsme u toho. Pokud ve vaší rodině celé ženské pokolení bojuje s kvasinkami, měla byste se před nimi co nejvíce chránit i vy. Protože estrogeny obsažené v některých tabletách kandidózu ještě zhoršují, musíte pro prevenci dělat trochu víc než místo léků nakoupit kondomy. Čtěte, k jakým obtížím mohou antikoncepční pilulky přispět a jak se před nimi chránit alespoň tím, co jíte.

Přetížená játra

Varovné signály: Plahočíte se do práce a z práce jako živá mrtvola? Svou únavu nejspíš připisujete na vrub nekonečným přesčasům, ale zpozorněte. Možná se o slovo hlásí vaše vyčerpaná játra! Vyburcovat by vás mělo také žluté oční bělmo a tmavá moč. Jestliže se navíc po večeři proměníte v přetlakovanou plynovou bombu, měla byste rychlostí stíhačky vystartovat na jaterní testy ke gynekologovi nebo obvodnímu lékaři. Když máte podezření, že vám játra stávkují, zrušte předplatné na solárko. Po obličeji by vám totiž mohly vyskákat ošklivé pigmentové skvrny!

Co jezte: Asi vás nepotěšíme, ale jaterní dieta se rozhodně nekamarádí s piňa coladou! A samozřejmě ani s vínem nebo pivem. Vaše letošní plesová sezona proběhne ve znamení koktejlů z džusu a vody. Zdálky zamávejte i smaženému sýru nebo hranolkům. Přepálené tuky játra zbytečně zatěžují. Prospěje jim naopak panenský olivový olej a živočišné bílkoviny, tedy maso, vejce, sýr. Ve velkém se ládujte vitaminem C. Kvůli jeho nedostatku se zhoršuje i pevnost kůže a oční víčka se vám pak vrásní jako Grand Canyon. Vyzkoušejte salát z pomerančů a hroznového vína, zalitý citronovou šťávou a oslazený medem. Vaše játra zapředou blahem. Stejnou reakci vyvoláte, když je prolijete džusem z červené řepy.