8. února 2016
Jíte zdravě, poctivě cvičíte a tuk z oblasti břicha stále nemizí. Kde je chyba?

Sklapovačky nepomůžou

Je to smutná zpráva, ale i když děláte 100 sklapovaček denně, tuk z břicha nespálíte. Tento cvik je vhodný na tvarování a zpevnění a musí se dělat opravdu poctivě. Je nutné sladit dech při cvičení. Kontrakci svalů doprovází výdech, uvolnění je s nádechem. Cviky provádějte pomalu a soustřeďte se. Bezduché zvedání těla je k ničemu.

Pravidelnost

Jednou týdně cvičení nestačí. Ideální je krátký trénink každý den. Pohyb střídejte, jeden den posilování břicha, druhý den kardio cvičení.

Stereotyp

Stále stejné cvičení je zbytečné. Svalstvo břicha musíte čas od času překvapit. Buď úplně novými cviky nebo rozdílným způsobem provedení cviků, které děláte. Změňte pořadí, počet opakování, apod.

Spalování

Toužíte-li po štíhlém těle (tedy i bříšku), musíte tělo donutit spalovat. Nejlepší jsou aerobní a kardio aktivity. Ty si dopřávejte minimálně 2x za týden. Nedělejte je však na pokraj svých sil. Běhejte, choďte, jezděte na kole, … vše ve střední intenzitě zátěže.

Jídlo

Jídlo dokáže ovlivnit 75% vaší hubnoucí snahy. Můžete ve fitku potit krev, ale když nezměníte stravovací návyky, tak se vaše figura měnit nebude.
Zakažte si: sladkosti, tučná jídla, smažená jídla, slazené nápoje
Omezte: sacharidy
Jezte: zeleninu, ovoce, zdravé bílkoviny
Nezapomínejte na pitný režim!
Jídlo si připravujte pestré a jezte malé porce 5x za den.