Schovejte se před zimou a dopřejte si dotek exotiky

Teploty pod bodem mrazu a krátké dny jsou spouštěčem špatných nálad a depresí. Nejeden z nás se před nimi v myšlenkách ukrývá na sluncem zalité pláži.

Kdo nemá možnost se tam skutečně vydat, může si alespoň dopřát exotické ovoce v teple domova a bojovat proti chmurám a rýmě pomocí důležitých vitamínů. Pokud nevíte, jak chutná granátové jablko, mučenka, karambola nebo dračí ovoce, není nic jednoduššího než ho ochutnat.

Granátové jablko - skrytý poklad proti zimní depresi

Granátové jablko je považováno za recept na věčné mládí. Kromě vitamínů B, C a A obsahuje také aminokyseliny a má antioxidační účinky. Jeho úžasně intenzivní sladkokyselá chuť vás spolehlivě probere ze zimního spánku a u vyloupávání rudě červených zrníček se zrelaxuje i vaše mysl. 

Papaya – sladký bojovník proti chorobám

Sušenou papayu nejspíš znáte, ale okusit čerstvý plod je úplně jiný zážitek. Sytě oranžová, šťavnatá dužina v sobě ukrývá vitaminy C, hořčík, vápník a železo a tím posiluje imunitní systém, který je v tomto období nutné aktivovat. Dá se konzumovat samotná nebo jako součást netradičních dezertů. 

Karambola – hvězda exotických chutí

Pro naše smysly je důležitá nejen chuť ale i vzhled jídla, proto je karambola tak oblíbenou ozdobou dezertů a ovocných salátů. Toto ovoce hvězdicovitého tvaru má příjemně nakyslou chuť. Nízký obsah cukru pomůže splnit tradiční novoroční předsevzetí „jíst zdravěji a zhubnout“. Vaše tělo obohatí o vitamin C, vápník, hořčík, železo a fosfor. 

DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Volný čas