20. ledna 2016
Když vaše snaha nepřináší výsledky, je to demotivující. Známe 8 důvodů, které mohou brzdit vaše hubnutí.

Nehýbete se

Už jste to slyšela tisíckrát. Bez pohybu to prostě nepůjde. Úprava jídelníčku a pohyb jsou jediný zdravý způsob, jak dosáhnout vysněné postavy.

Pitný režim

Další všeobecně známá pravda. Bez vody je vaše tělo dehydrované a nemá energii na spalování tuků.

Složení

Hlídáte si kalorické hodnoty každého jídla, ale zapomínáte na to, že správná strava se musí skládat z bílkovin, zdravých tuků a sacharidů.

Žvýkání

Od malička slýcháte, že se jídlo musí pořádně rozkousat. Proč na to v dospělosti zapomínáte? Jídlo do sebe naházíte rychlostí blesku, a pak je vám těžko. Pocit nasycenosti se dostaví až po 20 minutách od začátku jídla, takže když jíte rychle, sníte mnohem víc.

Počítání nestačí

Počítání kalorií je samozřejmě dobrá věc, ale musíte u toho také přemýšlet. Kalorie, které přijmete z ovoce jsou pro vás zdravější než stejný počet kalorií třeba ze sušenky.

Alkohol

Jedné sklenky se vzdát nemusíte, ale pokud pijete sladké koktejly, pivo a tvrdý alkohol, měla byste přestat. Pokud chcete zhubnout, tak na kalorický alkohol zapomeňte.

Spánek

Nedostatek spánku má negativní vliv na hubnutí. Sanžte se spát 7 hodin denně.

Stres

Emoční vypětí vám shazovat nepomůže. Tělo pod tlakem má tendenci ukládat a tím se chránit. Často ve stresu sáhneme po tučném či sladkém, což pro vaše hubnutí není ideální.