19. ledna 2016
Ze všech stran slyšíte, že se bez pečiva rychleji hubne. Je to náročné, ale jde to!

Nejhorší je pro většinu lidí nahradit snídaně a večeře. Máme pro vás pár tipů, jak to zvládnout.

Sladké pečivo

V tomto případě musíte být nemilosrdní. Sladké pečivo si úplně zakažte, protože je plné tuku, cukru a soli, což hodně narušuje váš dietní režim.

Barva a složení

Bílé pečivo spolehlivě rozeznáte, ale zaměřte se i na složení toho tmavého. Někdy je to pouze trik obchodníků a pečivo je pouze dobarveno. Kontrolujte, zda je opravdu celozrnné, žitné, špaldové… Kvalitní žitné pečivo si můžete dopřát 1-2x za týden.

Polystyren

Hodně lidí při vynechávání pečiva sáhne po náhradě v podobě „polystyrenových“, kukuřičných a jiných chlebíčkách. Opět se ale podívejte na složení, mohou obsahovat vysoké procento soli nebo dokonce cukr.

Další kalorické bomby

Omezili jste pečivo na úplné minimum a stále se vám nedaří shazovat kila? Zkontrolujte svůj jídelníček, jestli neobsahuje skryté kalorické bomby. Jako jsou například knedlíky, velké porce těstovin, smažené, sladké nápoje atd. Pište si pravidelně, co jíte, tak nejlépe uvidíte, kde je chyba. Skvěle vám k tomu poslouží například aplikace Kalorické tabulky.

Obiloviny

Nevynechávejte je z jídelníčku úplně. Například ovesné vločky jsou skvělá snídaně. Nebo je můžete použít jako zavářku do polévek. Kvalitní obiloviny obsahují látky, které vaše tělo potřebuje.

Varianty zdravé snídaně:

vařená vajíčka
ovocný salát
ovocná šťáva
zeleninový salát
kvalitní mléčné výrobky
müsli, které si připravíte sama z kvalitních surovin bez cukru