14. ledna 2016
Časem se to stane skoro v každé rodině – dětský pokoj přestane sloužit svému původnímu účelu. Je třeba toho využít. Tentokrát padla volba na pracovnu, která v případě potřeby slouží i jako malá „zašívárna“.

Předtím

Když se odstěhují děti, klademe si otázku, co udělat s uvolněným pokojem. Zde rodiče inspirovala velká okna a spousta denního světla k jeho přeměně v pracovnu a relaxační místnost. Nejprve pokoj zcela vyčistili a zbavili se šedého koberce i nepěkných žaluzií. Následovala výmalba a pak se pustili do zařizování. 

Potom

Pro nový účel byl pokoj kompletně nově zařízen. Majitelé především vyměnili  celoplošný koberec za kusový, parkety nechali zrenovovat. Zdi rozjasnil svěží nátěr. Decentně bílé zařízení nepůsobí chladně díky dřevěným akcentům a několika retro prvkům, přeneseným z jiných částí bytu. V centru pozornosti je perfektně přizpůsobená skříňová stěna. Koberec, závěsy, polštáře a čerstvé květiny přispívají k velmi příjemné atmosféře. 

Chytré využití

Originálně vyřešené jsou i poličky ve dvířkách.

Pohled shora

Pokoj velký 16 m2 byl uprostřed rozdělen na dvě zóny: vpravo od dveří se nachází kancelářská část se skříňovou stěnou a integrovaným pracovním prostorem. Dva stoly stojící proti sobě umožňují paralelní práci. Na druhé straně vymezuje koberec útulnou část místnosti.

tip: Jednotlivé kusy, například klasická kancelářská židle v thonetovém stylu, dodávají pracovně osobitý ráz.

Další skvělé nápady a rady najdete v nové tině Bydlíme, která je právě v prodeji