29. prosince 2015
Lidé na konci roku neustále hledají způsoby, jak zrychlit svůj metabolismus, aby spalovali nejen tuky, ale i alkohol.

Alkohol v našem těle

Jako první jej vstřebává žaludek, údajně až 20% vypitého alkoholu. Rychlost vstřebávání ovlivňuje teplota nápoje, koncentrace cukrů a bublinek.

Důležitou roli hraje koncentrace alkoholu v daném nápoji a náplň žaludku. Proto je velmi důležité před pitím alkoholických nápojů jíst.

Nejvyšší hladina alkoholu v krvi je 80 minut po vypití. Pokud jste zvědaví, co vám může pomoci zrychlit „zpracování“ alkoholu, abyste ze sebe dostali promile a neničili žaludek a játra, tady jsou:

Černá káva

Nejen, že silná černá káva vás dokáže ráno nastartovat, je také užitečná na kocovinu. Může být dokonce používána jako zdravější alternativa k energetickým nápojům, ale i tak pijte ji s mírou!

Grapefruity

Grapefruit je úžasné ovoce, a to nejen pro jeho obsah vitaminu C, ale i pro spalovací enzymy. Snižuje množství inzulínu v těle, což vaše opilé tělo ocení. Toto ovoce je ideální také při držení diet.

Jogurt

Proteiny jsou super pro váš metabolismus a spalování, jezte proto jogurty s vysokým obsahem bílkovin.

Kořeněná jídla

Chilli papričky obsahují sloučeninu zvanou kapsaicin, které neustále podporuje spalování kalorií i alkoholu i dlouho po tom, co jste jídlo zkonzumovali. Může se vám ale stát, že kvůli hodně pikantnímu jídlu budete mít zvýšenou tepovou frekvenci.

Zelený čaj

Stejně jako černá káva, zelený čaj je další horký nápoj, který může zlepšit spalování. Pomáhá i na otrávený žaludek.