30. listopadu 2015
Vrásky na čele si můžete nechat vyhladit botoxem, ale líp je vygumuje skvělá nálada. Známe jednoduché triky, díky kterým se budete usmívat úplně každý den.

Sedmadvacetiletá právní asistentka Monika tvrdí, že za poslední rok byla doopravdy šťastná jenom dvakrát: když se dozvěděla, že dostala vysněné místo v advokátní kanceláři, a když se na filmovém festivalu v Karlových Varech seznámila se svým přítelem a proflámovala s ním noc. „Jasně, občas je mi fajn a jsem spokojená, ale štěstí je přece něco výjimečného,“ prohlašuje. Jenže se mýlí. Opojná radost ze života se může stát běžnou součástí vašeho života stejně jako ranní miska kukuřičných lupínků a cesta z práce.

A nemusíte kvůli tomu vyhrát v loterii nebo přebrat Agelině Brada Pitta. Život je nabitý malými radostmi, které ve vás mohou vyvolat explozi blaženosti. Možná si myslíte: „Budu šťastná, až dostuduju/až udělám kariéru.“ Proč byste ale čekala na promoci nebo na dědictví po pratetě, když se můžete chechtat od ucha k uchu už dnes? Potřebujete jenom nakopnout sebejistotu a soustředit se na příjemné maličkosti. Je jich kolem vás spousta. Čtěte, jak se obklopíte aurou radosti, sebevědomí a elánu – ještě dnes.

22. Držte se zpříma. Stoupněte si před velké zrcadlo a pořádně se na sebe zadívejte. Máte svěšená ramena? Klopíte hlavu? Tisknete kolena k sobě? Vypadá vaše postava schoulená nebo pokroucená? Vezměte na vědomí, že nesprávný postoj vám zbytečně kazí náladu a sráží sebevědomí. Když se krčíte a necháte na svá ramena působit zemskou gravitaci, vypadáte unavená, zranitelná a nejistá – a také se tak cítíte. Vyzkoušejte, jak zázračně vám stoupne sebevědomí, když se celá napřímíte, stáhnete ramena dozadu, zvednete bradu a mírně se rozkročíte. Podívejte se na Gisele Bündchen! Celé její tajemství tkví v rovném držení těla. Tímhle postojem dáváte najevo, že jste silná, sebejistá bytost a vyžadujete respekt. Okamžitě vám bude na světě líp.