30. listopadu 2015
Vrásky na čele si můžete nechat vyhladit botoxem, ale líp je vygumuje skvělá nálada. Známe jednoduché triky, díky kterým se budete usmívat úplně každý den.
1 / 5

Sedmadvacetiletá právní asistentka Monika tvrdí, že za poslední rok byla doopravdy šťastná jenom dvakrát: když se dozvěděla, že dostala vysněné místo v advokátní kanceláři, a když se na filmovém festivalu v Karlových Varech seznámila se svým přítelem a proflámovala s ním noc. „Jasně, občas je mi fajn a jsem spokojená, ale štěstí je přece něco výjimečného,“ prohlašuje. Jenže se mýlí. Opojná radost ze života se může stát běžnou součástí vašeho života stejně jako ranní miska kukuřičných lupínků a cesta z práce.

A nemusíte kvůli tomu vyhrát v loterii nebo přebrat Agelině Brada Pitta. Život je nabitý malými radostmi, které ve vás mohou vyvolat explozi blaženosti. Možná si myslíte: „Budu šťastná, až dostuduju/až udělám kariéru.“ Proč byste ale čekala na promoci nebo na dědictví po pratetě, když se můžete chechtat od ucha k uchu už dnes? Potřebujete jenom nakopnout sebejistotu a soustředit se na příjemné maličkosti. Je jich kolem vás spousta. Čtěte, jak se obklopíte aurou radosti, sebevědomí a elánu – ještě dnes.

22. Držte se zpříma. Stoupněte si před velké zrcadlo a pořádně se na sebe zadívejte. Máte svěšená ramena? Klopíte hlavu? Tisknete kolena k sobě? Vypadá vaše postava schoulená nebo pokroucená? Vezměte na vědomí, že nesprávný postoj vám zbytečně kazí náladu a sráží sebevědomí. Když se krčíte a necháte na svá ramena působit zemskou gravitaci, vypadáte unavená, zranitelná a nejistá – a také se tak cítíte. Vyzkoušejte, jak zázračně vám stoupne sebevědomí, když se celá napřímíte, stáhnete ramena dozadu, zvednete bradu a mírně se rozkročíte. Podívejte se na Gisele Bündchen! Celé její tajemství tkví v rovném držení těla. Tímhle postojem dáváte najevo, že jste silná, sebejistá bytost a vyžadujete respekt. Okamžitě vám bude na světě líp.

1 / 5