17. listopadu 2015
V dnešní uspěchané době se snažíme zvládnout víc než je únosné. A samozřejmě vše musíme udělat rychle…

Kdy už je stresu příliš? Zamyslete se a zanalyzujte svůj duševní a fyzický stav. Je vše v pořádku?  Zde jsou signály, kdy je čas říct si: STOP!

Neovládáte sama sebe

Častěji křičíte, vysoký tlak vám rozvibruje celé tělo, nestíháte sama registrovat svoje rychle se střídající nálady či držet emoce na uzdě a následně vybuchnete. Značí to, že vaše psychická kondice se pod tíhou nedořešených věcí přepla do modu, ve kterém vyplouvá nahromaděný stres a zlost.
Zkuste se uklidnit a na chvíli vypnout. Utřiďte si priority, a pak postupně plňte úkoly. Nesnažte se je však zvládnout všechny během několika minut. Udělejte si plán. Jinak můžete skončit v péči odborníků.

Vypovídá tělo

Cítíte se někdy, že fungujete mimo své tělo? Máte časté návaly horka či naopak zimy anebo cítíte v končetinách tlak? Máte problémy s dýcháním a často vás polévá studený pot? Něco je špatně!
Pokud je vaše tělo každý den pod náporem změn a výkyvu, na které není připravené, měla byste okamžitě vypnout, nebo to dlouho nevydržíte. Přetažená psychika se často přetvoří do nemocí, které stejně nebudete léčit (protože přeci nemáte čas) a dostanete se do začarovaného kruhu. Domluvte si jeden večer s partnerem či kamarádkou a věnujte se jen sobě. Co třeba sauna?

Zmízí úsměv

Všechno je tak vážné, důležité a stresující? Pokud v rámci dne nenajdete jediný důvod k úsměvu a všechno se zdá být jen v temných barvách, zřejmě nebude problém jen ve vašem okolí. Nahromaděné negativní emoce zatemní skutečnost a stávají se z nás mrzouti.
Každý den si najděte důvod k radosti. Jinak se vám začnou ostatní vyhýbat a v rodinném kruhu s vámi nebude k vydržení.

Už si ani nepamatuji…

Jestliže tímto souslovím začínate většinu vět, je něco v nepořádku. Pokud nestíháte dělat činnosti, které vás baví a netrávíte čas s lidmi, na kterých vám skutečně záleží, rezignujete a bude vám to připadat normální. Ale je to opravdu normální?
Po čase si s hrůzou uvědomíte, že neustálým odkládáním soukromí jste nenávratně promrhala věci, ke kterým už se nemůžete nikdy vrátit. A to přeci nechcete. Naučte se relaxovat!