5. listopadu 2015
Paella je typické španělské jídlo z rýže, podobné rizotu. Pochází ze španělského města Valencie. Časem se rozšířila do dalších měst a získala mnoho variant přípravy

Suroviny:

150 g krevet, 150 g mušlí, 150 g kalamárů, 150 g kuřecích stehen bez kosti, 1 červené cibule, 1 červená paprika, olivový olej, 100 g hrášku, 4 stroužky česneku, 2 g šafránu, 300 g dlouhozrnné rýže, sůl, mletý černý pepř

Postup:

1. Krevety, kalamáry a mušle omyjeme a očistíme, krevety vyloupeme. Kuřecí maso nakrájíme na větší kousky, cibuli na měsíčky a papriku na kostičky.

2. Ve velké pánvi orestujeme na olivovém oleji nakrájené kuřecí maso. Jakmile se maso zatáhne a začne zlátnout, přisypeme nakrájenou cibuli a česnek, přidáme krevety, kalamáry a mušle. Restujeme, až se začnou mušle otevírat. Poté přisypeme rýži, nakrájenou papriku, hrášek a vmícháme šafrán.

3. Když rýže zesklovatí, přilijeme asi 450 ml vody a promícháme. Směs osolíme a opepříme, přikryjeme pokličkou a na mírném plameni dusíme 15 minut. Pak odstavíme z ohně a paellu necháme ještě deset minut dojít pod pokličkou.

TIP: Díky unikátnímu nepřilnavému povrchu pánve CUISINOX se paella nemůže připálit.

Recept dne sponzoruje Cuisinox