4. listopadu 2015
Mračíte se do světa a pícháte jako kaktus? Víme, jak se zbavíte nespokojenosti a nastolíte v životě pohodu!

Jistě, příčiny svých současných problémů můžete vždycky hodit na triko někomu jinému: puntičkářskému příteli, nevyspalé šéfové nebo svému krutému dětství. Proti vašemu jinak úžasnému životu se ale bohužel nespikly vnější okolnosti, ale zatemňuje ho váš vlastní přístup k němu.

Jinými slovy právě vy jste zodpovědná za všechny těžkosti, které vám zvyšují tepovou frekvenci a barví vám výhled doruda. Ve skutečnosti nezáleží ani tak na špatných zprávách, které vás zastihnou, nebo nepříjemných zklamáních, jimiž vás obdaruje okolí. Záleží hlavně na postoji, který vůči nim zaujmete. Celou věc můžete nafouknout a udělat z ní středobod svého bytí. Nebo můžete přepnout na pohodovou frekvenci, pozměnit pár zvyklostí a začít se konečně radovat. Čtěte, jak na to!

Problém č. 1: Zbytečně se honíte

Máte před sebou dlouhou řadu pracovních telefonátů, musíte sepsat milion žádostí na úřady a spousta dalších neodkladných věcí čeká, až se do nich pustíte? Pak patrně považujete za smysl svého života všechno řádně udělat. Právě takový pocit ve vás ale vzbuzuje neklid a podrážděnost. Dostáváte se tak do bludného řetězce, jehož konec je v nedohlednu. Věříte totiž, že jakmile svůj seznam nutných záležitostí vyřídíte, dostaví se pocit uvolnění a štěstí. Jenomže jak jednotlivé položky odškrtáváte, postupně připisujete nové. Ve výsledku se tak neustále za něčím honíte a nemáte sebemenší ponětí, jak vypadá opravdová životní pohoda.

Řešení: Jen málo ze svých povinností musíte doopravdy neodkladně vyřešit, takže se místo honu za maličkostmi raději soustřeďte na svůj vlastní pocit štěstí a vnitřního klidu. Drahocennou energii, kterou byste jinak promrhala prací, vložte do věcí, které jste vždycky chtěla dělat, ale nenašla na ně čas. Navštivte přátele, obnovte dávné kontakty, potěšte drahého a vůbec si ze svého chování nedělejte výčitky. Až zemřete, stejně po sobě zanecháte spoustu nedokončených záležitostí, jichž se bude muset ujmout někdo jiný.