6. října 2015
Tato zelená rostlinka je na rozdíl od cukru nekalorická a ještě k tomu sladí mnohem více. No není to úžasné?

STÉVIE SLADKÁ

(Stevia rebaudiana, nazývána také stévie cukrová, sladká tráva, medové lístky, označení E960). Je to tropická rostlinka z Jižní a Střední Ameriky, která kvete bíle a vypadá trošičku jako meduňka. Stevie jako sladidlo je na rozdíl od cukru téměř nekalorická, nepřispívá k tvorbě zubního kazu a je vhodná i pro diabetiky.

Studie ukazují, že stevia může snižovat krevní tlak. Ovšm museli byste jí sladit opravdu hodně, aby to mělo na váš tlak viditelný vliv. Pomáhá ale i při boji s diabetem, což je tak trochu paradox. Stevie zlepšuje funkci hormonu inzulínu, který pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi. Moc užitečné pro lidi, kteří mají problémy s cukrovkou.

Mimo tyto blahodárné schopnosti má stevie ještě další účinky. Je protizánětlivá, diuretická a imunomodulační. A jako i jiné blahodárné byliny, bojuje proti bujení rakoviny.

Můžete si koupit celé nebo drcené listy stevie, ale nejčastěji si lidé pořizují extrakt (buď práškový nebo tekutý). K tekutým formám je dost často přimíchán alkohol, což není moc žádoucí a práškový má dokonce lepší chuť. Takže výběr je jasný.

Stevii můžete přidat do smoothie, jogurtu, čaje, kávy a jiných nápojů. Dokonce ji můžete použít i při pečení, což je prostě úžasné.

Při používání stévie však mějte na paměti, že je to neuvěčitelně silné sladidlo. 1 kávová lžička extraktu ze stevie může mít podobnou sladivost jako celý šálek rafinovaného cukru. To se však může měnit s různými distributory. Nejlepší je její sladivost prostě vyzkoušet.