7. září 2015
Žijeme ve zrychlené době, takže jsme si zvykli všechno řešit pomocí pilulek. Může to být účinné, ale je to zdravé?

Bolesti břicha po jídle mohou mít tyto příčiny:

Stres

Stres může za hodně velkou část zdravotních obtíží. Pokud dlouhodobě fungujete pod tlakem, může se stát, že potíže s trávením budou jedním z prvních varovných signálů vašeho těla. Tyto signály neignorujte, raději zkuste zvolnit nebo se pokuste se stresem vyrovnat.

 Tip Zkuste stres zahnat pomocí superpotravin.

Nervozita

Pokud jste jako klubko nervů, nedivte se, že váš žaludek nedokáže v klidu jídlo zpracovat. Vnitřní nervozita se často projevuje křečemi, někdy až průjmy, které nastupují krátce po konzumaci potravin. Vaše centrální nervová soustava je přetížená. Problém nemusí být jasně zřetelný, muže se jednat i potlačený stav, který podvědomí stále vnímá a nedokáže zpracovat.

 Tip Najděte rovnováhu pomocí jógy.

Hltáte

Bolesti může také vyvolat čas, který jídlu věnujete. Když do sebe oběd naházíte za dvě minuty, nemůžete se bolestem příliš divit. Jídlo byste měli v ústech proměnit v kašovitou hmotu. Což vyžaduje žvýkání. Oborníci doporučují každé sousto přežvýkat 40 – 50x. Když budete toto pravidlo dodržovat, nesníte toho tolik a budete sytí, což se může pozitivně projevit na vaší váze.

Bakterie a paraziti

Pokud ani jedna z předešlých možností není váš problém, můžete trpět nemocí. Proto se raději obraťte na lékaře, který vám udělá všechna potřebná vyšetření.