2. září 2017
Kávu milují miliony lidí a mnoho z nich je na ní doslova závislých. Někdo ji pije černou, jiný s mlékem a cukrem nebo třeba se smetanou. Je kombinace kávy a mléka dobré spojení pro vaše zdraví?

Káva s mlékem je, podle některých zdrojů, jed pro naše tělo. Podle posledních studií má negativní dopad na naši slinivku a žlučník. Po dlouhodobém pití kávy s mlékem se může stát, že tyto orgány nebudou fungovat úplně správně. Častým důsledkem pití kávy s mlékem bývají žlučové kameny, trávicí potíže a plynatost.

Další nevýhodou je, že zvyšujeme energetickou hodnotu nápoje. Přidáním mléka, smetany či šlehačky děláme z kávy kalorickou bombu, a to se může projevit na naší váze.

Existují studie, jež prokazují pozitivní vliv kávy na náš organismus a stejně tak existují studie, které tvrdí opak. Je velmi těžké se v názorech vědců a odborníků zorientovat, když nejsou jednotní.

Je jen na vás, jestli vás varování ohledně pití kávy s mlékem přesvědčí či ne. Určitě se ale můžete držet pravidla: všeho moc škodí! Je totiž rozdíl, když vypijete 5–8 šálků kávy (i té s mlékem) za den nebo 1–2.