5. srpna 2015
Neskutečná barva řeky Drávy, panenská příroda a okouzlující výhledy na hory, to jsou Korutany.

Na kole kolem řeky Drávy
Cyklostezka podél řeky Drávy se line 222 km přes Korutany a vede srkz pestrou krajinu plnou hor a jezer. Celá trasa se dá projet za 4 dny, ale to by vám nezbyl čas na prohlídku zajímavostí, které na trase čekají na vaši návštěvu. Svou cestu začněte v krásném městečku Oberdrauburg.

Po pár kilometrech si udělejte zastávku v bylinkové obci Irschen, je to do kopce, ale stojí to za to. Místní zde pěstují nespočet druhů bylinek, které zpracovávají na čaje, mýdla, masti, oleje či likéry. Zážitek, který musíte vidět, cítit i ochutnat. Bylinky se zde pěstují až ve 2000 m.

Ve městě Dellach si můžete zapůjčit loď (kanoj) a sjet si část okouzlující řeky. Je to osvěžující zážitek, kde místo pádlování budete sledovat výhledy na horské hřebeny.

Cyklostezka pokračuje směrem na město Spittal, kde se můžete pohodlně usadit v parku u krásného zámku a ochutnat místní kávu a dezert (navštívit Rakousko a nedat si Apfelstrudel nebo Sachr, by byl hřích.)

Určitě nesmíte minout nádherné jezero Millstätter See, kde váš čeká podnebí jako ve středozemí. Palmy, teplá voda a slunce, vše doplněno okouzlující horskou kulisou. Jezero nabízí kromě koupání také vodní sporty, které skvěle doplní vaši aktivní dovolenou. www.millstaettersee.com

Ze Spittalu cesta pokračuje do Villachu, města plného historie, architektury a kultury. Zde doporučujeme strávit noc. Dráva je krásně osvětlena a láká k romantické večerní procházce. Ve Villachu můžete také ochutnat místní pivo. Pivovar Villacher s přilehlou restaurací je ideální pro milovníky piva. 

Region Villach nabízí Villach Card, která vám nabízí celkem 500 nejrůznějších aktivit, které umožňují prožít v srdci Korutan nádhernou dovolenou. www.region-villach.at

Čast trasy mezi Villachem a Völkermarktem se řadí mezi ty nejpestřejší na celé Drávské cyklostezce. Skvělým lákadlem jsou teplá jezera v okolí. Napříkald Wörthersee, Faaker See nebo Klopeiner See. Působivé skály, hrady a jezera dotvářejí pestrou paletu zážitků.

Ubytování
V Korutanech jsou cyklisté vítáni, proto zde bez problémů seženete ubytování na jednu noc a zabezpečené uložení kol samozřejmostí. 

Více informací
http://www.drauradweg.com/
http://www.korutany.com/
http://www.austria.info/
www.nationalpark-hohetauern.at
www.kaernten-radreisen.at