25. června 2015
Od června je v rakouském Štýrsku otevřena nová dálková pěší trasa z dachsteinského ledovce až do štýrské vinné oblasti. A věřte, že stojí za návštěvu.

Turistická trasa je dlouhá 552 km a čekají vás impozantní hory, nádherné přírodní parky, horké termální prameny i vynikající dobroty z místní kuchyně. Trasa začíná na nejvyšším bodě – na Dachsteinském ledovci. Po první etapě se trasa roděluje a poutníci si mohou vybrat, jestli půjdou severní trasou – zmíněných 552 km (33 etap až do Bad Radkesburgu) nebo zvolí jižní trasu – 403 km (23 etap vedocích do Leibnitzu v jižním Štýrsku). Obě trasy jsou dobře značené. Pro návštěvníky jsou na trase připraveny možnosti ubytování, transfery a převoz zavadel.
Další informace www.steiermark.com/wandern

Jihoštýrská vinná stezka
Matka všechvinných tras letos oslaví 60. narozeniny. 15. října 1955 byl položen základní kámen mezi Ehrenhausenem a Letschachem. Na počátku to byla jen 2,5 km dlouhá tématická trasa, která se postupně prodloužila na 21 km. Dnes mají návštěvníci možnost obdivovat stovky moderních i tradičních vinařství. Najdete zde i 27 restaurací a hostinců, které zvou k příjemnému odpočinku.
Info a rezervace: www.suedsteirischeweinstrasse.at