16. května 2015
Na odpoledním koncertě se představí Emma Smetana se svým akustickým projektem a indie-folkové duo Republic of Two

Už osmým rokem se po celém světě schází lidé u příležitosti Mezinárodního dne bez bot. Ten iniciovala značka TOMS, která si stanovila za cíl bojovat schudobou a znevýhodněnými podmínkami v oblastech třetího světa. Za každý prodaný pár daruje jeden pár dítěti, které boty nemá a potřebuje. Díky nim pak může chodit do školy a prožít plnohodnotné dětství.

Vlastnit několik párů bot je naopak naprosto běžnou součástí našich životů, a tak je pro nás těžké představit si, jak zásadní překážkou je nemít vlastní boty. Proto značka TOMS zavedl Mezinárodní den bez bot – celosvětový happening, do kterého se zapojují firmy, univerzity, umělci a slavné osobnosti a nejširší veřejnost. Všichni se v tento den zují, aby upozornili na to, jak velký vliv na kvalitu života může mít vlastní pár bot.

Loni se v centru Prahy odehrál bosý hudební průvod, kterého se zúčastnily stovky lidí a kterému udávaly tón kapely Tata Bojs, Please the Trees nebo zpěvačka Charlie One. Do kampaně se pak zapojila celá škála slavných jmen: Aňa Geislerová, Jiří Macháček, Jiří Mádl, Eva Josefíková, Ben Cristovao, Tomáš Klus nebo Aneta Langerová. Letos se kampaň rozkřikne pod hashtagem #bezbot a mezinárodním #withoutshoes. Zapojit se tak mohou úplně všichni.

Celá kampaň vyvrcholí 21. května koncertem Emmy Smetany a indie-folkového dua Republic of Two, kteří za své studiové album Raising the Flag získali před několika lety cenu Anděl vkategorii „objev roku.“ Koncert proběhne na střeše Jazz Docku na smíchovském Janáčkově nábřeží od 16:00 hod.

Přijďte si užít bosý koncert a podpořte tak hnutí za lepší byznys.