16. dubna 2015
Za tohle jídlo vás nejen děti budou milovat.

Potřebujete: 150 g malin, 50 g ostružin, 4 lžíce krupicového cukru, 1 vanilkový cukr, 50 g rozinek, 50 ml rumu, 4 vejce, 300 ml mléka, 100 ml smetany, špetku soli, asi 200 g polohrubé mouky, přepuštěné máslo na pečení palačinek
Na vanilkovou omáčku: 500 ml mléka, 2 lžíce krupicového cukru, 2/3 balíčku vanilkového pudinkového prášku

Postup:
1. Maliny s ostružinami očistíme a vsypeme je do kastrůlku. Přidáme k nim 2 lžíce krupicového cukru a vanilkový cukr a krátce je podusíme. Rozinky necháme nabobtnat v rumu.

2. Vejce rozklepneme a oddělíme žloutky od bílků. Žloutky vyšleháme s mlékem, smetanou a špetkou soli. Pak vmícháme mouku a těstíčko necháme asi hodinu odpočinout.

3. Z bílků a zbylého krupicového cukru připravíme pevný sníh. Do odleželého těstíčka vmícháme okapané rozinky a pak do něj zlehka zabalíme sníh.

4. Na pánvi rozehřejeme trochu másla a z části těsta na ní upečeme zlatavou omeletu. Odložíme ji na talíř a ze zbylého těsta upečeme další omelety.

5. Mléko vlijeme do katrůlku a vmícháme do něj cukr a pudinkový prášek. Za stálého míchání uvaříme řidší krém. Odstavíme ho a trochu necháme zchladnout.

6. Omelety pomocí dvou vidliček roztrháme na několik kousků. Každou přelijeme trochou vanilkové omáčky a doplníme podušeným ovocem.

Tip: Pro děti můžete vytvořit variantu bez rumu

Doba přípravy 60 (bez odležení) minut.
1 porce obsahuje 2616 kJ/625 kcal
Počet porcí/kusů 4