9. dubna 2015
V miniaturním obýváku potřebujete využít každý centimetr. Vyzkoušejte tipy designérů, jak malý pokoj zařídit stylově – a nepřeplácat!

Ohraničte území
Vymalujte stěny jinou barvou, aby bylo jasně znát, kde jedna místnost začíná a druhá končí. K pohovce naaranžujte kobereček v odstínech bílé až po tmavě šedou. Neutrální barvy a kontrast mezi kobercem a zbytkem podlahy místnost opticky zvětší.

Zbavte se gauče
Návštěvy si stejně nesedají doprostřed, takže volte menší pohovku pro dva a vyhněte se pestrým potahům, které ve stísněném prostoru vytvářejí ještě větší chaos. Vyberte si jednobarevné sezení a veselí do pokoje vneste vzorovanými polštáři a obrázky na zdech!

Berte kousky 3 v 1
Pohodlné sedáky (Fatboy) vám prokážou službu jako židle, podložka pod nohy nebo jako stolek (stačí přes ně přehodit ubrus a tác). Pružný tvar bez hran oceníte, až je budete cpát do komory, abyste získala víc místa. 

Nedržte se při zemi
Využijte jako úložné prostory co nejvíc místa do výšky, pokoj pak působí vzdušněji. Sáhněte po otevřené sestavě polic, za nimiž prosvítá zeď, takže nevypadají robustně jako skříň. Nezaplňte je celé knihami, které by „zazdily” vzdušný dojem, ale vystavte na poloprázdné police i vázy, svíčky a suvenýry z cest. Zraky návštěv po nich budou přecházet a pokoj se hned začne zdát prostornější.

Rozsviťte ty kouty
Stolní lampičky nebo větší stojací světla obývák zútulní a prosvětlí i tmavé kouty místnosti s malými okny nebo úplně bez denního světla. Tlumené osvětlení navíc propůjčuje nábytku i celému pokoji lichotivý nádech.