19. března 2015
Zeleň podpoří styl!

Živé zóny:
Promyšlené zelené dekorace interiéru prospějí, přitáhnou k sobě pozornost a člověku udělají radost. Určitě si nějakou vytvořte, dá to málo práce a efekt je zaručený. Vždy vypadá lépe, když rostliny soustředíte na relativně omezeném prostoru. Pak už si můžete vymýšlet témata aranžmá podle svých možností a představ.

Abychom dosáhli kýženého  účinku, musí rostliny působit čerstvě a zdravě.

Krajina s vodou
Co byste řekli miniaturnímu rybníčku na stole?  Na velký podnos naaranžujte banánový list a vícebarevný list draceny, doprostřed umístěte skleničku se svíčkou společně s různě velkými oblázky. Nalijte na listy trochu vody.

Hry světel
Dlouhé, štíhlé listy sedoulku japonského  (ophiopogon japonský) milují světla ramp. Není divu, v baňatých skleněných svícnech jejich krása skutečně báječně vynikne. Navíc s oblibou vystupují jako kvartet – seřazené jeden vedle druhého.

Květinová slavnost
Všechno, co na tuto jednoduchou dekoraci potřebujete, jsou bílé nádoby,  například cukřenka, miska nebo omáčník. Bílé a zelené karafiáty seřízněte hned pod květem a těsně vedle sebe je naaranžujte do připravených nádob, nejlépe do navlhčené kostky aranžovací hmoty, kterou jimi zcela zakryjete.

Atmosféra džungle
Takový listnatý les  přináší nádech exotiky. Jednotlivé listy, například monstery, hosty (bohyšky) nebo palmy (všechny k dostání v dobrých květinářstvích) zkraťte, šikmo seřízněte a naaranžujte do dekorativních váz.

Další skvělé tipy a nápady najdete v tině Bydlíme, která je právě v prodeji!