1. února 2015
Neochutnané je nepoznané! Je škoda sázet na jistotu a objednávat si pořád to samé víno. Raději se pusťte do experimentování a zvolte ke každému jídlu a pro každou příležitost jiný mok z vinných hroznů. Kdy po kterém sáhnout a jak si objednat?

Rulandské modré
Ovocná vůně. Plná chuť, víno je hebké na jazyku. Hodí se k masu, zákuskům, ale dá se dobře popíjet i bez jídla.

Cabernet Sauvignon
Výrazná kořenitá chuť. Mladá vína bývají trpčí, zatímco vyzrálá jsou hebce sametová. Chutná dobře k masu.

Zinfandel
Voní nejčastěji po lučních květinách a bobulovém ovoci, nikoho neodradí, snadno se pije. Výborně pasuje ke grilovanému masu.

Merlot
Vláčné, sametové víno s nízkým obsahem tříslovin, které chutná i těm, kdo si jinak na tenhle mok nepotrpí.

Růžové víno
Lehké, osvěžující, často se přidává do míchaných drinků. Je čím dál oblíbenější, sedí k salátům, těstovinám a polotvrdým sýrům.

Prosecco
Lehké, perlivé, suché nebo extra suché víno. Je to vynikající aperitiv, pije se k předkrmům, salátům a rybám.

Rýnský ryzlink
Přezdívá se mu král vín. Má svěží vůni a pikantní kyselinu. Podávejte k tučnějším masům, uzeninám, rybám a drůbeži.

Rulandské šedé
Mívá čerstvou svěží vůni a lehkou kořenitou chuť. Může se použít jako aperitiv, ale asi nejlíp vynikne, když se podává k rybě.

Chardonnay
Oplývá jablečnou vůní a intenzivní chutí. Chardonnay z chladnějších regionů bývá kyselejší a lehčí. Zkuste ho ke smetanovým omáčkám, měkkým sýrům či k plodům moře.

Sauvignon Blanc
Je svěží a má bylinkovou vůni. Dokonale doplňuje grilovanou zeleninu, rizoto, tacos se salsou nebo těstovinový salát. Ideální na dámskou jízdu!

Sekt
Brut a bílé volte jako aperitiv nebo k mořským plodům, sladší varianta sec a demi sec sedne k dezertům. Pokud se jím opijete, bude vás hodně bolet hlava.

Vytěžte z toho, že nevíte
Když objevíte ve vinném lístku matoucí výraz, ozvěte se. Klidně se číšníka zeptejte: „Co je vinho verde?“ Poučíte se a zvýšíte pravděpodobnost, že si omylem neporučíte něco, co vám ani trochu nechutná.