18. ledna 2015
Hledání ztracených míst fascinovalo objevitelé a dobrodruhy celá staletí a stále fascinuje. Při objevení těchto míst se musel tajit dech:

Machu Picchu, Peru
Také známé jako „ztracené město Inků“. Nachází se v nadmořské výšce 2430 m a je nejnavštěvovanější turistickou atrakcí v Peru. V roce 1983 bylo zapsáno na seznam UNESCO.

Pyramidy v Gíze, Egypt
Tento komplex antických památek zahrnuje pyramidy, Sfingu, hřbitovy a další. Pyramidy jsou také zařazeny do sedmi divů světa. Byly postaveny kolem roku 2550 př. n. l. a v roce 1979 byly zapsány na sesznam kulturního dědictví UNESCO.

Velká čínská zeď
Byla postavena, aby chránila hranice čínské říše před útoky kočovných kmenů. Rozkládá se na neuvěřitelné ploše 8850 km a je nejznámější zdí na světě. Na seznam UNESCO byla zapsána roku 1987.

Bagan City, Barma
Starobylé město Bagan bylo hlavním městem království Pagan mezi 9. a 13. století. Bylo zde postaveno několik tisíc buddhistických chrámů, pagod a kláštěrů. Na seznam UNESCO bylo toto město připsáno v roce 1996.

Taj Mahal, Indie
Obří mauzoleum z bílého mramoru bylo postaveno v letech 1632 až 1653 na památku oblíbené manželky císaře Shaha Jahana. Na seznamu UNESCO se objevilo v roce 1983.

Pokračování na další straně!