24. listopadu 2014
Pět let poté, co Khaled Hosseini dobyl česká knihkupectví svým románem Lovec draků, přichází na náš trh jeho první audiokniha.

Afghánský emigrant a humanista v ní soustředil vzpomínky i moudrost své ztracené vlasti. Děj románu A hory odpověděly je jako rozvětvený starý dub vyrůstající z prašné afghánské půdy. Je to příběh o těžkém životě, o tom, že někdy člověk musí useknout prst, aby zachránil ruku, ale ze všeho nejvíc je to příběh o lásce. O lásce, která má mnohem více podob a barev, než nám nabízejí romantická klišé. Která se jako ozvěna odráží a vrací přes hory i přes vzdálené kontinenty.

Román A hory odpověděly, který v knižní podobě vydalo nakladatelství Argo, je jako úžasný můstek pronikající jazyky, třídami a identitou. Srdcelomný příběh Abdulláha, Parí a ostatních postav zalidňujících jejich životy byl až dosud přeložen do 40 světových jazyků, a získal si tak odlišné země jako Malajsie nebo Island. Jako vypravěč české audioknihy za mikrofon usedla zkušená dabérka a rozhlasová hlasatelka Renata Volfová. „Už ani nevím, kolik desítek nebo stovek audioknih jsem za 30 let své praxe načetla. Ale tento román patří k těm z mála, které jsem četla jedním dechem,“ popsala svoje pocity. „Je to příběh plný bolesti, ale i naděje a síly lásky, geniálně vystavěný, plný překvapivých zvratů. Khaled Hosseini je mistrovský vypravěč. Měla jsem pocit, že žádná věta ani slovo nejsou napsány zbytečně.“

Audioukázku si můžete pustit zde:

Více informací na www.tympanum.cz