27. listopadu 2014
Zároveň s rekonstrukcí bytu 
se majitelé rozhodli jinak vyřešit také jídelní část. Teplé odstíny dřeva a lesního ovoce i vlastnoručně vyrobená lavice s úložným prostorem z ní udělaly oblíbené místo celé rodiny.

Předtím
Klasický, ale nudný jídelní kout postrádal veškerý šarm a pro hosty už tu nezbylo místo. Malá nástěnná polička měla jen minimální úložný potenciál a stůl se židlemi se na koberec málem ani nevešel.

Potom
Mezi lavicí a nástěnným regálem vznikl útulný jídelní kout. Zemité odstíny dřevěného nábytku a parket společně s červenými a fialovými barevnými akcenty vytvářejí příjemnou atmosféru. Bílé židle a světlé posuvné závěsy vnášejí do místnosti svěžest. Nejrafinovanější je ale vlastnoručně vyrobená dřevěná lavice z kuchyňských modulů – dvířka byla přeměněna v praktická víka úložných prostor za opěradlem. 

Více všeho
Modulární policový systém na jedné straně a dlouhá lavice na straně druhé lemují v pravém úhlu jídelní kout. Na tom je založen jednotný, úpravný dojem. Lavice poskytuje po celé okenní straně úložný prostor i možnost posezení a je zakončena úzkou nástěnnou policí. Díky optimálnímu využití stěny zde vzniklo více volného místa, v němž lépe vynikne i masivní jídelní stůl umístěný do rohu.

Nejen mix starého a nového nábytku, ale i jednoduchých moderních doplňků s těmi letitými nebo působícími jako od babičky vytvářejí správnou atmosféru domova.
 

Polštář (Linum), 40 x 60 cm, 
 485 Kč, www.ifantazie.cz
Polštář Fluweel Aubergine 599 Kč, www.bonami.cz

Dóza na potraviny  Fiesta (1,4 l),  219 Kč, Tescoma
Dóza na potraviny Fiesta (0,5 l), 179 Kč, Tescoma

Další skvělé nápady najdete v nové tině Bydlíme, která je právě v prodeji