26. listopadu 2014
Těhotenství je stav, kdy žena zvažuje, co může a co ne. Mezi mnoha otázkami budoucích maminek je i barvení vlasů.

Tři měsíce
První tři měsíce jsou velmi důležité a doporučuje se v nich velká opatrnost. Můžete se setkat s názorem, že byste si v tomto období vlasy barvit neměla. Vše, co si dáte na pokožku proniká do vašeho krevního oběhu a chemické látky se tak mohou dostat i k vašemu děťátku. V pokročilejším stupni těhotenství se barvení vlasů považuje za bezpečnější.

Neškodné barvy?
Výrobci barev a kadeřníci tvrdí, že dnešní barvy na vlasy jsou úplně bezpečné, neobsahují tolik chemikálií jako kdysi, a proto se těhulky nemusí obávat.
Vybírejte dobře. Určitě vynechte barvy, které obsahují amoniak a také ty, které lákají velmi nízkou cenou. Možná bychom barvení raději nechali na profesionálech. Někteří kadeřníci vás od barvení ale budou zrazovat.

Pozor na hormonální změny
Barvení se nedoporučuje také z důvodu hormonálních změn, které ve vašem těle nastanou. Může se stát, že barva bude účinkovat úplně jinak než před otěhotněním a vy nebudete vůbec spokojená. Jednoduše, ženské tělo a jeho reakce na těhotenství jsou skutečně překvapující a nepředvídatelné. Každá jsme jiná!

Pokud plánujete miminko, doporučujeme pomalu přecházet na váš přírodní odstín vlasů, vyhnete se tak řešení otázky: Barvit či nebarvit?