27. listopadu 2014
Vůně je jednou z nejdůležitějších složek lidské sexuality. Přitahují nás vůně našich partnerů a necháváme se ovlivnit vůněmi kolem nás.

Čich je v mozku propojen se vzpomínkami a s emocemi. Ukázalo se, že různá aromata mají vliv na naše podvědomí a způsobují fyzické reakce jako zvýšení krevního tlaku, změnu dýchání a pulzu. Lidský čich je deset tisíckrát silnější než chuť. Známé a jedinečné vůně si dokážeme zapamatovat na celý život.

Existuje celá řada vonných složek, které mají velký vliv na naši sexualitu. Některé parfémy a vonné složky bývají navrženy tak, aby přitahovaly a navozovaly vzrušení. Vůně můžete použít samostatně nebo v pečlivě vybraných kombinacích, abyste navodili přesně takovou atmosféru, jakou chcete.

Napadá vás lepší vánoční dárek pro partnera?

1. Vanilka
Aroma a chuť této rostliny přitahuje muže i ženy. Zklidňuje nervy a navozuje smyslnou atmosféru. Podle průzkumu chicagského neurologa Alana Hirsche patří vanilka k nejúčinnějším afrodiziakům u dospělých mužů.

TIP na dárek: Parfém Zlý vlk
Voní po lískových oříšcích, cedru, vanilce, lékořici a santalovém dřevu. Hladivá, dřevitá a měkounká, intimní a jemně doteková vůně. L’Artisan Parfumeur, 2000 Kč. K dostání exkluzivně v OGIVI, Maiselova 5, Praha 1.

2. Skořice
Kapka skořicového oleje dokáže zázraky. Zvyšuje sexuální i fyzickou aktivitu, jsou mu přisuzovány zahřívací účinky a podporuje proudění krve. Skořice byla také první vonnou složkou svíček a používala se i jako parfém. 

TIP na dárek: Čaj a perník
Šálek teplého čaje a domácí perník se rozvoní z této svíčky Thé et Pain d´Épices a zútulní jeho chladné večery. L’Artisan Parfumeur, 1550 Kč. K dostání exkluzivně v OGIVI, Maiselova 5, Praha 1.

3. Levandule
Tato bylinka zklidňuje srdce a mysl a svým aroma navozuje hluboké uvolnění. Využijte ji ke zklidnění napětí ve vztahu. Už ve starém Egyptě ji používala Kleopatra ke svádění Caesara a Marca Antonia. V dnešní době se často ukládá pod polštář, aby podpořila vášeň v ložnici.

TIP na dárek: French Cade & Lavender
Vůně francouzského jalovce, bulharské levandule, verbeny a mechu nadchne všechny milovníky přírodních vůní. Voluspa, 1390 Kč. K dostání na www.ogivi.cz a v OGIVI, Maiselova 5, Praha 1. 

4. Zázvor
K zažehnutí vášně a touhy se nejlépe hodí ostrý kořeněný zázvor. Nabije vás energií a povzbudí vaše libido. Zapálená zázvorová svíčka v ložnici nebo v koupelně dokáže zázraky.

TIP na dárek: Christian Lacroix, Arles
Svěží vůně šalvěje, rozmarýnu a zázvoru navodí atmosféru trhu v Arles, býčí corridy a obrazů Pabla Picassa. Welton London, 1550 Kč. K dostání na www.ogivi.cz a v OGIVI, Maiselova 5, Praha 1. 

5. Jasmín
V minulosti byl jasmín využívaný ke svádění a okouzlení protějšku. Lidé věřili v jeho silné a dlouhotrvající účinky. Do vztahu prý přináší sílu a vřelost. V kombinaci s vůní růže má prý nejsilnější účinky na muže.

Tip na dárek: Unikátní svůdná vůně
Unisexová vůně Secret Amber snoubí vůně dřeva, pižma a květin. Ve svrchních tónech ucítíte pudrové a růžové tóny, srdce parfému tvoří jasmín a v základu najdete pižmo, vanilku a ambru. Welton London, 2000 Kč. K dostání exkluzivně v OGIVI, Maiselova 5, Praha 1.

6. Pačuli
Kontroverzní vůně – buď ji milujete, nebo nesnášíte. Má napomáhat uvolnění a sexuálnímu vzrušení u mužů. Často bývá příměsí orientálních a kořeněných vůní.

Tip na dárek: Candle Black ONYX (N °1)
Luxusní designová svíčka ONYX N°1 ve svém srdci skrývá tajemné esence z jasmínu, pačuli a cedrového dřeva. Welton London, 1450 Kč. K dostání na www.ogivi.cz a v OGIVI, Maiselova 5, Praha 1. 

7. Růže
Růže je jednou z nejstarších esencí využívaných jako afrodiziakum. Kromě sexuální touhy podporuje také emoce a city k druhé osobě a říká se, že „otevírá srdce“. 

TIP na dárek: Christian Lacroix, Fleurs de Séville
Nasládlá vůně květu růže, doplněná vůní šípku a osvěžujícím pomerančovníkem navozuje atmosféru setkání jemných a krásných dam ze Sevilly.

Jak správně užít vůně ke svádění?
✓ Přidejte pár kapek vonného oleje do koupele. Můžete použít také různé koupelové oleje, pěny nebo soli.
✓ Použijte vybranou vůni ve formě tělového oleje, mléka nebo šamponu. Nebo si vyrobte vlastní přidáním pár kapek vonného oleje do neparfemovaného produktu.
✓ Použijte masážní vonný olej nebo přidejte pár kapek vybrané esence do obyčejného tělového mléka.
✓ Pořiďte si parfém s vybranou vůní a naneste ho na krk, předloktí, zápěstí a do podkolenní jamky
✓ Zapalte si vonné svíčky s esencí dle své volby nebo s kombinací více svůdných vůní dohromady. Vybrat si můžete zde.