10. listopadu 2014
Jedna z nejúspěšnějších pražských restaurací si ke svému 10. výročí naděluje nový směr a vizi plnou očekávání a překvapení.

„Jsme jiní, jsme přátelští, jsme energičtí a milujeme tradici i inovaci zároveň. K narozeninám jsme si nadělili kompletní přestavbu kuchyně, konceptu i designu. Na zbrusu nové SOHO se mohou návštěvníci těšit v průběhu první poloviny příštího roku, první vlaštovky však přilétají již nyní," prozrazuje majitelka Beáta Baníková a dává nahlédnout pod pokličku velkých změn, kterými SOHO prochází.

„Sofistikovaný, ale lehký a nenucený styl, který však ctí tradici a rozvíjí ji jedinečným a originálním směrem, se odrazí nejen v designu celé restaurace, ale i v jídelním lístku či speciálních akcích, které se zde budou pravidelně konat. Od prostírání, dress code naší obsluhy až po klubové večery, vše důkladně promýšlíme."  

Zásadních změn doznaly nejen prostory a design SOHO, ale i celkové menu, za nímž stojí šéfkuchař Petr Kunc, který vařil i pro anglickou královnu Alžbětu II., Buckinghamský palác, Kensingtonský palác, sira Eltona Johna, Valentina, Louise Vuittona, a další.  

Petrovu kuchyni vnímají návštěvníci doslova všemi smysly. Ačkoliv si zakládá na tradici klasických kuchyní, jeho transformace základních vybraných surovin do art formy je vizuálně i chuťově úžasná.

„Miluji svoji práci a žijí jí každou vteřinu. Učil jsem se a vnímal práci těch nejlepších kuchařů a uvědomoval si zároveň, jak krásný i těžký byznys je špičková gastronomie. Rozhodl jsem se vrátit do Čech a moji představu o dokonalé a chutné kuchyni vtěsnat do této nádherné restaurace. Chtěl bych hostům SOHO ukázat, jak  mohou tradiční receptury evropské kuchyně s mým moderním twistem na talíři úžasně chutnat i vypadat. Velmi důležitá je pro mě i vizuální stránka. Možná tato forma některým lidem evokuje něco příliš sofistikovaného a nedostupného, ale mým cílem je předvést, že všechny tyto emoční esence na talíř patří. Nejvíc mně ovlivňovala a nadále ovlivňuje anglická, francouzská, italská a česká prvorepubliková kuchyně a průřez těchto jídel na našem lístku určitě  najdete," prozradil Petr Kunc.

Nepřijdou se změnou jídelního lístku návštěvníci o oblíbené sushi, kterým je SOHO vyhlášené?
„V žádném případě! Naopak. Neustále pracujeme na zlepšení v kvalitě surovin i samotném zpracování. Nově si můžete vychutnat sushi z nejkvalitnějšího, originálního druhu rýže, pravé wasabi či nejkvalitnější zázvor na trhu“. Dojem ze skvělé japonské pochoutky navíc umocní speciální sushi corner umístěný v letních měsících na terase. Přípravu své oblíbené pochoutky tak budou mít návštěvníci přímo na dlani.

K dobré náladě patří nejen špičkové jídlo, ale i příjemné posezení s přáteli, sklenička dobrého vína a moderní a inspirativní hudba. Po vzoru vzdušných, stylových amsterdamských barů jsme vdechli život restauraci i ve večerních hodinách, kdy její prostory ožijí hudbou, o kterou se za mixážním pultem postará jeden z našich DJ’s. Naprostou novinku budou STŘEDA club night – benowhere . Přijďte se bavit a užijte si přelom týdne v jedinečném stylu, v novém SOHO.

Pro příjemný relax kdykoliv během dne jsou připraveny i stále populárnější "Meduse"  – bestseller mezi vodními dýmkami na celém světe. Nabízíme několik druhů koktejlů a speciálních tabáků, exklusivně pouze v SOHO si navíc můžete vychutnat Meduse s champagne ve speciálním koktejlu z máty, jahod a citrusových plodů. Tyto unikátní designové vodní dýmky ladí s interiérem nového SOHO a dodávají mu glamour kosmopolitní restaurace.

Oblíbeným víkendovým programem jsou SOHO rodinné brunche. Specializujeme se hlavně na péči o naše nejmenší zákazníky, věnujeme se jim s radostí a láskou. Rodiče si tak mohou vychutnat klidný čas strávený s rodinou a děti si užijí kreativní prostředí plné her, tematické ruční i vlastní kulinářské tvorby (mohou upéct svůj koláč, pizzu, udělat sushi rolku či namíchat vlastní koktejl). Všechny výtvory si mohou děti odnést domů či si je sníst s rodinou u stolu. Pravidelně připravujeme balonkovou dílnu i facepainting dle přání. O vaše děti se stará tým našich animátorek. Naše brunche nejsou typické rautové stoly, jsou založené na službě a servisu.

SOHO staví celý koncept na tradičních základech, ale vydává se odvážnou a vzrušující cestou plnou nových trendů, dobrodružství a jedinečného stylu.

První, výjimečné, vybroušené k dokonalosti – takové je nové SOHO.