1. listopadu 2014
V posledních dvou letech se změnila pravidla na trhu s mobilními operátory díky vstupu virtuálních operátorů.

V dnešní době jich působí více než 50 a mobilní služby se zlevňují. Za dva roky na trhu získali „virtuálové“ přes milion zákazníků.  Mezi nejúspěšnější se díky zajímavé nabídce paušálních tarifů řadí Mobil od ČEZ, který za rok působení na trhu získal 80 000 uživatelů.

Kdo je vlastně virtuální operátor
Jedná se o společnosti, které nemají vlastní licenci od státu a ani vlastní síť. Pronajímají si část kapacity od stávajících operátorů. Zjednodušeně řečeno, díky velkému počtu svých klientů dosáhnou výhodných podmínek na volání, SMS nebo data se stejným pokrytím, jaké má hostitelský operátor. Velkou výhodu mají společnosti, které mají dlouholetý, prověřený vztah k zákazníkovi, kvalitní a dostupnou péči. Takovým operátorem je třeba Mobil od ČEZ, který disponuje velkou klientskou základnou a službami pro ni určenou.

Paušál nebo předplacené služby
Virtuální operátoři jsou schopni zákazníkům nabídnout velmi zajímavé ceny svých služeb. Většina virtuálních operátorů se zaměřuje především na předplacené SIM karty, které minimalizují nutnost poskytování dalších služeb zákazníkům. Druhá část virtuálů nabízí paušální mobilní služby a zpravidla má vlastní systém fakturace. Například Mobil od ČEZ si díky svému silnému zázemí může dovolit poskytovat kvalitní paušální služby s výhodnými cenami a zároveň být svým zákazníkům stále k dispozici vzhledem k velkému počtu Zákaznických center a nonstop zákaznické lince.

Proč využít služeb virtuálního operátora
Každý operátor na trhu chce uspět, proto za vidinou vyšších zisků nabízejí „všechno pro všechny“. Nabídka tarifů se tak stává nepřehlednou a mnohdy zákazník odebírá i služby, které reálně nevyužívá a zbytečně za ně platí.  Mobil od ČEZ staví na zákaznickém přístupu, a proto nabízí možnost poskládat si mobilní baličky volání, SMS a internetu dle individuálních potřeb. Navíc si může jejich nastavení každý měsíc měnit. Aktuálně nabízí speciální nabídku pro rodiny, díky které si její členové mohou volat dohromady již za 600 Kč měsíčně. Mobil od ČEZ nezapomněl ani na milovníky volání a připravil pro ně nabídku neomezeného volání za 550 Kč měsíčně.

Výhody Mobilu od ČEZ
Výhodou služeb virtuálního operátora Mobil od ČEZ je především transparentní jednání, férovost nabídek a komplexní péče o zákazníka. Hovory jsou v rámci balíčků účtovány po vteřinách. Fakturaci je možné sledovat prostřednictvím internetové samoobsluhy a dále s pomocí mobilní aplikace ČEZ ON-LINE.