10. listopadu 2014
Pokud dostanete chuť na něco dobrého přímo v centru Prahy, jen pár kroků od Národního divadla na vás čeká klidné útočiště se skvělou nabídkou.

Národní kavárna je místo, kde se kromě labužnického zážitku potkáte s historií.

Byla založena v roce 1896, obdobím největší slávy však bylo pět let mezi léty 1923–1928. Tehdy se zde bylo možné setkat prakticky s každým, kdo v české kultuře něco znamenal. Denně se zde scházela celá kulturní obec. Pravidelnými hosty kavárny byli Jan Neruda, bratři Čapkové, Vítězslav Nezval, František Hrubín, Viktor Dyk, Eduard Bass, Jaroslav Seifert a mnoho dalších významných osobností. Po únorovém komunistickém puči v roce 1948 dům obsadil Svaz spisovatelů a místnosti kavárny byly změněny na galerii uměleckého skla a dekorativního umění.

Kavárna byla obnovena vroce 2007 a v roce 2013 byla kompletně zrekonstruována do nynější podoby včetně zrestaurování dobových štuků. Letos na jaře byl dokončen finální design ve stylu první republiky a příjemný, útulný interiér vás zve k vyzkoušení. Málokde si můžete vychutnat skvělé pracovní snídaně jako právě v Národní kavárně.

Součástí pohodlného interiéru jsou boxy pro dvě až šest osob, které nabízejí absolutní soukromí. Vaše jednání tedy může probíhat v klidu a u dobrého jídla. Snídaně jsou skutečně rozmanité, základem jsou domácí vajíčka, která můžete mít do skla s parmazánem nebo míchaná či ušlehaná do omelety. Zaujmou nepochybně i křupavé sendviče s různými náplněmi i čerstvý domácí chléb. Sladkou variantou je skvělá bábovka, čerstvé domácí koláče se sezonním ovocem nebo krupicová kaše jako od maminky. Oblíbené jsou i místní ovesné kaše. Je libo kaši s jahodami, oříšky nebo s rozinkami?

Výhodou je, že v Národní kavárně můžete snídat po celý den. Pokud se vaše večerní party protáhla až do ranních hodin anebo třeba váš obchodní partner strávil noc a dopoledne v letadle, zastavte se v Národní kavárně a v klidu posnídejte v jakoukoli denní dobu… Jídelní lístek je ale velmi rozmanitý a myslí na všechny. Najdete v něm jídla lehká, tradiční i moderní jako kuřecí supreme s omáčkou z lišek a domácími bramborovými noky, pikantní steak z lososa… Kromě sezonní nabídky můžete vybírat z poledního menu, které je každý týden nové. Nechybějí ani bezlepková jídla. Populární jsou zdejší bezlepkové těstoviny.

Chystáte se do Národního divadla na představení? Nespěchejte do divadla rovnou z práce, odpočiňte si před představením u skleničky dobrého vína v Národní kavárně. Zastavte se, vychutnejte si zdejší dobroty k vínku (třeba čerstvě pražené mandle) a v klidu se vydejte vychutnat si kulturní zážitek. Pokud jste milovníky kávy, nebudete zklamáni. Káva značky Nespresso je sázka na jistotu. Nezklamou ani různé variace kávy a skvělé kávové speciality. Všechny kávy vám připraví i se sójovým mlékem. O své nepřijdou ani milovníci čaje. V Národní kavárně vám nabídnou exkluzivní čaje světoznámé značky KUSMI TEA té nejvyšší kvality. V jejich sortimentu najdete výhradně ručně balené čajové lístky z Číny, Indie a Srí Lanky. Delikátní chuť a vůně jsou dovedeny k dokonalosti podle pečlivě utajovaných receptur se vzácnými ingrediencemi. Kromě černých, zelených a bylinných čajů si vysokou popularitu získala inovativní řada wellness čajů, které mají blahodárné detoxikační, stimulační či relaxační účinky. Doporučujeme BB DETOX – už nikdy nebudete chtít jiný čaj!

Zastavte se tady na něco dobrého, ať již soukromě, či pracovně. Probíhají zde tiskové konference, snídaně s novináři či setkání s médii formou brunche. Kavárna je využívána i na narozeninové oslavy, větší business večeře i odpolední setkání pracovních týmů. Jste vítáni kdykoli v jakémkoli počtu!